Metráž, ženy v nouzi tvoří a prodávají módu

Metráž je tvořivá pracovní dílna určená ženám v nepříznivé sociální situaci. Sympatický projekt můžete podpořit nákupem v ehopu Metrazdesign.cz. V Metráži se ženy věnují navrhování, výrobě a prodeji módních doplňků.

Vyrábí hlavně šperky, ale dělají i potisky na trička a mikiny, šijí, pletou, vyrábí aplikace nebo třeba papírové růže. Zapojit do projektu se mohou všechny ženy, které baví tvořivá manuální práce,zkušenosti nepotřebuje. Ženy pracující v dílně dostávají finanční odměnu za prodané výrobky. Schází se vždy v úterý, ve středu a ve čtvrtek na adrese Politických Vězňů 8, Praha 1.

S Metráží spolupracují známí čeští designéši, například Monika Drápalová, Josefina Bakošová, Jana Mikešová, Adéla Fejtková, grafička Karolína Stryková nebo Leeda.

Metráž+ Jana Mikešová, splétaný bavlněný náramek

Při výrobě tohoto šperku bylo užito procesu upcyklace. Cena náramku je 290 Kč. Metráž+ je řada, v níž vznikají produkty ve spolupráci s významnými českými designéry a jejich značkami.

Splétaný bavlněný náramek z kolekce Metráž + Jana Mikešová. Zdroj: Metrazdesign.cz

Metráž + Josefina Bakošová

Kolekci oděvů pro projekt Metráž navrhla také módní designérka a návrhářka Josefina Bakošová. V prodeji jsou mikiny, trika a šaty pro každodenní nošení nesoucí jedinečný rukopis Josefiny Bakošové.

Na oblečení můžete najít potisky s hesly a výňatky z textů, jejichž autorkami jsou ženy pracující v nízkoprahové dílně METRÁŽ, ve kterých z perspektivy svého života uvažují nad rasismem, xenofobií, sexismem a sociálním vyloučením.

Ručně malovaný crop top Metráž + Monika Drápalová

Crop toppomalovaly ženy docházející do dílny Metráž společně s designérkou Monikou Drápalovou. Černo bílý crop top z bavlny s příměsí spandexu pořídíte za 2.900 Kč.

Ručně malovaný crop top Metráž + Monika Drápalová. Zdroj: Metrazdesign.cz

Metráž pomáhá především obětem domácího násilí, rasismu, xenofobie a sociálního vyloučení. Setkávají se tu jak s oběťmi, tak šiřiteli násilí a nepochopení. Bojují s obavami, strachy, špatnými zkušenostmi, nepochopením a předsudky.

Zero waste triko by Ivana ze spolupráce Metráž + Leeda

Triko stojí 720 Kč a bylo navržené tak, aby při jeho šití nevznikal žádný odpad. Jde o ekologicky šetrný produkt zero waste fashion. Materiál kombinuje z 50% modal a 50% bavlnu.

Balněné triko Ivana ze spolupráce Metráž + Leeda. Zdroj: Metrazdesign.cz

Mohlo by vás zajímat

Kde jinde nakupovat udržitelnou módu