Recycle Store, upcyklace v Praze na Letné

Recycle Store na Letné nabízí upcyklovanou módu, tedy oblečení a doplňky vyrobené, přešité ze starších věcí a textilních materiálů, produkty, na které jide nenarazíte. Majitelkou Recycle Store (dříve Recycle With Love) je Martina Feitová, která chce naučit lidi odpovědnějšímu a uvědomělejšímu chování, zbavit je starých a nefunkčních návyků a naučit životnímu stylu, který je ohleduplný k životnímu prostředí.

Martině Feitové není lhostejné, co a z čeho tvoří. V jejím obchodě ve Veverkově ulici v Praze na Letné, hned vedle legendárního Bistra 8, najdete udržitelnou módu, originálně střižené kousky z kvalitních recyklovaných materiálů. Chce, aby lidé začali kupovat věci, které mají smysl a příběh. Recycle Store proto nabízí šaty ušité ze starých záclon, závěsů nebo triček, korzety ze starých džínů nebo originální dámský kostým, který vznikl přetvořením neboli dekonstrukcí střihu velkého pánského saka.

Upcyklovaná denimová sukně, Recycle Store

Sukně s vysokým pasem je ušitá z džínů koupených v second handu. K dostání je za 1.350 Kč.

Upcyklovaná denimová sukně od Martiny Feitové z Recycle Store. Zdroj: Recyclestore.s15

Upcyklovaná růžová šusťáková kabelka, Recycle Store

Upcyklovaná kabelka přes rameno je k dostání za 1.750 Kč.

Růžová upcyklovaná taška od Martiny Feitové z Recycle Store. Zdroj: Recyclestore.s15

V obchodě Martiny Feitové se před Covidem potkávali (a zas brzy budou) studenti AVU, mladí umělci, designéři a kreativci z reklamních agentur. V roce 2015 začínala obchodem s výběrovým vintage zbožím, dnes už má tamtéž obchod s vlastní značkou upcyklované módy. Od vybírání a prodeje zajímavých vintage kousků se po několika letech dostala k vlastní tvorbě. Pořídil tu každý, kdo sleduje aktuální trendy, nebojí se experimentovat a udržitelný život pro něj není jen prázdný pojem. Aktuálně můžeme nakupovat aspoň v eshopu Recycle Store.

Upcyklovaná šaty, Recycle Store

Upcyklované mini šaty jak pro vílu jsou ušité ze staré záclony.

Upcyklovaná kabelka přes rameno od Martiny Feitové z Recycle Store. Zdroj: Recyclestore.s15

Mohlo by vás zajímat

Upcyklovaná bílá látková kabelka, Recycle Store

Upcyklovaná kabelka přes rameno od Martiny Feitové z Recycle Store. Zdroj: Recyclestore.s15