7dub Zuzany Běhalové Sedmidubské

Zuzana Běhalová Sedmidubská vystudovala Oděvní výtvarnictví pod vedením akademických malířů Heleny Krbcové a Josefa Ťapťuchana na UMPRUM v Praze a získala titul MgA. Od roku 2007 vytváří dámské autorské módní kolekce pod značkou 7dub. Inspiraci čerpá z přírody, prostředí, které jí obklopuje a ze svých cest.

Portrét Zuzany Běhalové Sedmidubské.

Portrét Zuzany Běhalové Sedmidubské. Zdroj: 7dub.cz

Modely značky 7dub jsou rafinované, návrhářka často kouzlí s asymetrií, neobvyklými střihy, hraje si s konturami těla a hledá nové formy. Její kolekce jsou inspirované přírodou a cestováním.

Zuzana Běhalová Sedmidubská patří mezi návrháře, kteří chtějí být v souladu s principy udržitelné módy. Sama proto snaží dělat lokální módu, která je ve všech ohledech ohleduplná k životnímu prostředí. Mezi její oblíbené materiály patří organická bavlna (bio bavlna), přírodní hedvábí a vlna. Preferuje přitom lokální dodavatele. Showroom značky 7dub najdete na adrese Dobrovského 24, Praha 7 Holešovice.

Ukázka z kolekce Fishnet, kterou vytvořila Zuzana Běhalová Sedmidubská ze zbytků textilu z různých provozů na rok 2014. Fotografie: Zuzana Fantová Zdroj: 7dub.cz

Kolekce Fishnet z roku 2014 je postavená na up-cyclingu, tj, recyklaci materiálů, které se ve fashion světě říká up-cycling. Na vytvoření kolekce použila návrhářka zbytky textilu a odpadový materiál z různých provozů, který zpracovala znovu do nových modelů oblečení.

Touto technikou vznikly asymetrické, aranžované šaty. Kolekci doplňují ručně pletené modely z bavlněné příze. Úpletové materiály použité v kolekci jsou z organické (bio) bavlny a viskózy s elastanem.

Černé košilové šaty s páskem, 7dub.

Černéminimalistické košilové šaty s páskem mají skryté zapínaní na nitěné knoflíky. Jejich cena je 5.490 Kč. Zdroj: 7dub.cz

Reflexní brože 7dub

Nemusíte nosit ty nehezké zelené reflexní pásky, aby vás nic nepřejelo. Je tu stylová alternativa ve formě reflexních broží. Vedle oblečení navrhuje Zuzana Běhalová Sedmidubská také doplňky, například reflexní brože vyrobené v České republice z reflexních popruhů, tylu, korálků a plsti.

Černo-šedá reflexní brož 7dub vyrobené v České republice z reflexních popruhů

Stylová reflexní brož 7dub vyrobená pro vaše bezpečí v České republice z reflexních popruhů. Stojí 300 Kč. Zdroj: 7dub.cz

Bílá asymetrická halenka.

Bílá asymetrická halenka ze 100% bio bavlny má skryté zapínaní na nitěné knoflíky a stojí 3.490 Kč Zdroj: 7dub.cz

Mohlo by vás zajímat