Bohemian Retro, česká vintage móda

Bohemian Retro je unikátní obchod s českou vintage módou v Praze na Žižkově. Najdete tu oblečení, které se nosilo za První republiky nebo stylové kousky z padesátých, šedesátých, sedmdesátých a osmdesátých let 20. století.

Ve stylovém obchodě, který je přímo narvaný českou módou z dob minulých, často nakupují cizinci a filmaři. Vždy když jsme tu nakupovali, nám k tomu hrála skvělá hudba.

Bohemian Retro je obchod s udržitelnou módou. 100 % vystavených věcí i obaly, ve kterých si je zákazníci odnášejí je recyklovaných nebo recyklovatelných. Veškeré oblečení je z druhé ruky nebo jde o upcyklovanou módu.

Krásné dámské vintage šaty ze 30. let dvacátého století. Zdroj: Bohemianretro.com

Bohemian Retro doporučoval dokonce i deník New York Times ve článku, který radil, co by cizinec neměl minout, když má v Praze strávit jen 36 hodin. Majitelka Rebecca Eastwood je Angličanka, která se zamilovala do Prahy. zároveň výtvarnice, navrhuje a šije, respective přešívá, vlastní módu pod značkou Be. X.

Majitelka Bohemian Retro před svým obchodem na Žižkově. Zdroj: Bohemianretro.com

Majitelka Rebecca Eastwood

Rebecca Eastwood svou autorskou tvorbu rozdělila do několika kolekcí - Reworked Vintage, Bohemian Folk Punk a De-construction. Modely do poslední jmenované dekonstrukční kolekce tvoří z vintage oblečení pomocí akrylových barev, sprejů, spínacích špendlíků, knoflíků, různých nalezených objektů a tak dále.

rebecca-eastwood-bohemian-retro

Rebecca Eastwood před svým obchodem Bohemian Retro. Zdroj: Bohemianretro.com

Modely do kolekce Reworked Vintage tvoří Rebecca ze starých krajek, vlněných i syntetických vintage látek, záclon nebo ubrusů. Podívejte se na autorskou tvorbu Rebecci Eastwood, oblečení s její značkou Be. X.

Krásné pestrobarevné retro šaty, 60. léta dvacátého století. Zdroj: Bohemianretro.com

Její upcyklované modely si kupují lidé z celého světa. Častěji u ní nakupují cizinci než Češi a její modely jsou často k vidění na Burning Man Festivalu, který de každoročně koná v Kalifornii.

Mohlo by vás zajímat

Květované růžové retro šaty se zvýrazněným pasem a širokou sukní, 50. léta dvacátého století. Zdroj: Bohemianretro.com