Not Just a Label, mladí designéři ze 150 zemí světa

Not Just A Label (NJAL) je komunitní web pro talentované, mladé a nezávislé módní návrháře. Můžete tu nakupovat unikátní designové slow fashion kousky nebo hledat inspiraci a sledovat zajímavosti z módního světa.

Platforma NJAL píše o současných trendech a mladých mimořádně nadaných návrhářích. Not Just A Label je v úzkém kontaktu s více než 200 univerzitami po celém světě, na kterých vyučují módní návrhářství a design. V roce 2020 dosáhl počet spolupracujících designérů 40.000.

Originální obrázek vytvořený portálem pro mladé designéry Not Just a Label.

Obrázek vytvořený lidmi z portálu Not Just a Label k tématu Desert Fashion. Zdroj: Notjustalabel.com

Not Just a Label je zároveň eshop s unikátní módou z celého světa. Koupit tu můžete autorské šperky a originální kousky oblečení do svého šatníku. V eshopu nabízí své produkty 323 návrhářů (počet k 30.7.2020) z celého světa. Najdete tu pánské, dámské i unisex oblečení, šátky a šály, různé pokrývky hlavy, kabelky, batohy nebo ledvinky.

Portál Not Just a Label vznikl jako neziskový projekt na podporu začínajících návrhářů. Možná proto se stránky eshopu načítají strašně pomalu a dost odkazů vede na 404-stránka neexistuje. Chce to trošku trpělivosti, se kterou se tu dají objevit krásné a originální věci.

Na Not Just a Label se prezentují návrháři ze 150 zemí včetně České republiky, například MWOVEN by Mirka Špetlová nebo Tereza Rosalie Kladošová, jejíž modely byly k vidění také na Mercedes-Benz Fashion Weeku 2019.

Mira Azhami, M.I.R.A

Španělka Mira Azhami je jednou z návrhářek, které se prezentují na Not Just a Label. Vystovala University Of Arts And Design na španělských Baleárských ostrovech a od roku 2013 funguje jako nezávislá designérka.

Bílá mikina s červeným nápisem All You Need Is a Gun od značky M.I.R.A

Bílá mikina s červeným nápisem All You Need Is a Gun od značky M.I.R.A návrhářky Miri Azhami.

Bílá mikina s červeným nápisem All You Need Is a Gun od značky M.I.R.A návrhářky Miri Azhami. Zdroj: Notjustalabel.com

Značka M.I.R.A návrhářky Miri Azhami spolupracuje s mnoha špičkovými umělci a snaží se vyjadřovat alternativní postoje a nové vize v módě. V roce 2013 představila talentovaná návrhářka úspěšnou kolekci inspirovanou seriálem Twin Peaks na Vancouver Fashion Weeku SS19.

Tereza Rozalie Kladošová

Tereza Rosalie Kladošová je česká módní designérka, absolventka Vysoké školy uměleckoprůmyslové, Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Zvítězila v soutěži Grand designér roku 2018, kterou pořádá Czech Grand Design. V její tvorbě můžete najít naivitu, kýč, smysl pro humor a mnoho barev a vzorů. Vedle módního návrhářství se věnuje i stylingu nebo produktovému designu.

Pestrobarevné maxi šaty s autorským potiskem, který připomíná patchwork a získal řadu ocenění

Níže na obrázku vidíte Patchwork Maxi Dress z materiálu, který je k dostání na Not Just a Label za 290 € cca 7.650 Kč. Šaty si můžete koupit v konfekční velikosti, nebo si je nechat ušít způsobem made-to-measure. Autorka vzkazuje Buďte odvážná a smělá.

Patchwork maxi šaty od Terezy Rozalie Kladošové

Patchworkové maxi šaty s dlouhým rukávem a zipem na zádech od Terezy Rozalie Kladošové. Barevný digitální potisk je na materiálu, který autorka sama vytvořila. Zdroj: Notjustalabel.com

Gerda Retter Design

Gerda Retter je další designérkou, kterou najdete na Not Just a Label. Věci z kvalitní kůže, originální batohy, kabelky nebo peněženky Gerda Retter Design vyrábí ručně v ateliéru Tartu Aparaaditehas (The Widget Factory) v Estonsku. Značka na své výrobky používá kvalitně opracovanou kůži, kterou dováží ze Španělska. Jednoduchost, severské barvy, unikátní tvary a geometrické vzory jsou pro Gerda Retter Design charakteristické. Zakladatelka Gerda Retter vystudovala Leather Design na Tartu Art College v estonském městě Tartu. Svojí značku založila už při studiích v roce 2016.

Nádherný designový batoh od Gerda Retter Design

Designový batoh od Gerta Retter Design za 449 € je inspirovaný severskou architekturou. Je k dostání v hnědé, šedé a černé barvě. Kabelka přes rameno ve stejném designu stojí 245 eur.

Šedý kožený batoh od Gerta Retter Design

Šedý kožený batoh od Gerta Retter Design je k dostání v eshopu Not Just a Label. Kůži dováží návrhářka ze Španělska. Zdroj: Notjustalabel.com

Hedvábný šátek od značky MWOVEN Martiny Špetlové

Šátek je ze 100% pravého hedvábí s krásným květinovým vzorem vytvořeným návrháři v MWOVEN. Krásnýedvábný šátek je v červených, modrých a zelených barevných odstínech.

Krásný hedvábný šátek s autorským potiskem MWOVEN, 100% pravé hedvábí

Krásný hedvábný šátek s autorským potiskem MWOVEN, 100% pravé hedvábí. Zdroj: Notjustalabel.com

Kde jinde nakupovat