Horror Vacui od Anny Heinrichs

Značku Horror Vacui založila mladá návrhářka z Berlína jménem Anna Heinrichs v roce 2012. Před tím, než založila vlastní značku, pracovala v rodinné firmě, která se také zabývá textilní výrobou.

Horror Vacui přeložené do Češtiny znamená strach z prázdnoty, filozofické a psychologické téma. Anna Heinrichs ve své tvorbě strach z prázdnoty často reflektuje.

Spolupráce s německým Vogue

První výraznější śpěch přišel v roce 2014, když Anna představila kolekci šatů Horror Vacui v Paříži. Nedlouho po přehlídce v Paříži jí pozvala Christiane Arp, šéfredaktorka německého Vogue, aby prezentovala svou kolekci ve VOGUE Salonu během Berlin Fashion Weeku.

V roce 2016 požádal německý Vogue Horror Vacui o účast na Berliner Mode Salon a od ledna 2017 je Anna Heinrichs členkou Fashion Council Germany. Značce se dobře daří.

Ručně šité hedvábné šaty Horror Vacui

Ručně šité hedvábné šaty mají okrovou barvu a zlatým nádech. Najdete na nicj ornamenty z drobných květů. Balonkové rukávy mají v regionu, kde Anna žije, tradici. Šaty pořídíte v eshopu značky Horror Vacui za 1.395€, cca 37.500 Kč.

Hedvábné šaty Horror Vacui, kolekce na jaro 2020
Hedvábné šaty Horror Vacui, kolekce na jaro a léto 2020. Zdroj: horror-vacui.com

Zachování diverzity módních stylů

Anna Heinrichs se nesnaží trefovat do aktuálních trendů. Jde jí o zachování diverzity módních stylů, navrhuje originální oblečení založené na poněkud pracných tradičních technikách tvorby střihů a šití dámského oblečení. Horror Vacui si zároveň zakládá na tom, že používá pouze velmi kvalitní materiály jako je pravé hedvábí, bavlna nebo vlna.

Originální bavlněná halenka s výraznými barevnými lemy.
Originální bílá bavlněná halenka s barevnými lemy z kolekce Horror Vacui na jaro a léto 2020. Zdroj: horror-vacui.com

Kolekci oblečení na jaro a léto 2020 najdete v eshopu Horror Vacui. Horror Vacui používá tradiční krejčovské techniky, skládání a sešívání látek, lemování, řasení a ruční výšivky.

Dámská hedvábná halenka

Tato halenka je ušitá z kvalitního 100% hedvábí, její cena je 695€, cca 18.500 Kč.

Dámská hedvábná halenka Horror Vacui.
Dámská hedvábná halenka Horror Vacui z kolekce na a léto 2020. Zdroj: horror-vacui.com

Tradiční práce s látkou je vidět na obrázku níže

Práce s látkou Horror Vacui
Na halence i sukni je vidět pro Horror Vacui typické skládání a řasení látky. Zdroj: horror-vacui.com