Nová cestovní taška Hermés je z hub, kombinuje biomateriál mycelium a kůži

3. 4. 2021 15:07, Rifka Kotleta

Francouzská značka Hermès se proslavila luxusními výrobky z kůže. Ve svých počátcích firma, jejíž tradice sahá až do roku 1837, vyráběla koňská sedla a postroje, později přibyla cestovní zavazadla pro jezdce a nakonec luxusní kabelky a boty. Všechny produkty značky byly a jsou špičkové kvality a při troše péče vydrží opravdu dlouho.

V březnu letočního roku přišel Hermès s inovativní cestovní tašku z hub, respektive z kombinace mycelia a kůže. Tělo tašky je z jantarově zbarvených dílů Silvania z mycelia, materiálu vyrobeného ze pevných vláken podhoubí, hustého kořenového systému konkrétních hub. Uši tašky jsou z hověží kůže.

Tvarem dokonalá cestovní taška Hermès Victoria z mycelia a kůže Zdroj: Hermes.com

Materiál z mycelia, ze kterého se budou zavazadla značky Hermès vyrábět, se jmenuje Sylvania a vyvinul ho kalifornský start-up, biotechnologická společnost MycoWorks. Inovativní cestovní zavazadlo by mělo být zákazníkům k dispozici na konci roku 2021.

Biomateriál Sylvania od MycoWorks je téměř k nerozeznání od kůže, ale vedení společnosti Hermès nepočítá s tím, že by klasické kožené výrobky, kterými se značka proslavila, byly v budoucnosti nahrazeny výrobky z mycelia.

Pro značku Hermès jsou zásadní hodnoty jako je tradice a špičková kvalita, její designéři nepodléhají krátkodobým trendům a módním stylům. Ale ekologické výrobní procesy, etické zacházení se zvířaty a udržitelné materiály patří mezi trendy zásadní a dlouhodobé.

Matt Scullin, CEO společnosti MycoWorks, která se specializuje na výrobu biomateriálů z hub. Zdroj: Mycoworks.com

Mohlo by Vás zajímat