Acne Studios, s citem pro krásu a umění

Acne Studios 🤍 je značka schopná mluvit k lidem s citem pro krásu a umění. Maximální minimalismus, téměř dokonalé kontury podtržené ještě dokonalejšími kombinacemi textilních materiálů a barev jsou dílem zakladatele značky Jonnyho Johanssona.

Úspěšnou švédskou značku založil Jonny Johansson ve Stockholmu v roce 1996. Vzešla z kreativní skupiny Acne, což byli mladí lidé kolem Johanssena se zájmem o umění, design a kulturu.

Interiér sídla Acne Studios ve Stockholmu od Johannes Norlander Architekti.

Interiér sídla Acne Studios ve Stockholmu od Johannes Norlander Architekti. Značka sídlí v domě na adrese Floragatan 13, který patří mezi známé ukázky brutalistní architektury a dříve v něm byla Československá ambasáda. Zdroj:

Skupina dávala dohromady muziku, filmy, vytvářela cool nábytek a vydávala kultovní časopis Acne Paper. Pokud jde o módu, prvním počinem skupiny Acne bylo 100 kusů džínových kalhot, které rozdali přátelům a známým.

Název je opravdu odvozený od jména kožního onemocnění, byla to recese a Johansson, majitel a kreativní ředitel značky dnes uvažuje především jako podnikatel a říká, že by byl rád, kdyby jí tenkrát tak nejpojmenovali.

Módní kolekce Acne Studios

Acne Studios má respekt a uznání nejen na poli "ready-to-wear" oblečení. Značka slaví úspěchy také s magazíny, knihami, výstavami nebo designovým nábytkem. Módní kolekce značky nesou Johanssonův rukopis, pracují s konceptem juxtapozice v módním designu a architektuře. Sám Johansson klade velký důraz na detail a svůj přístup vnímá jako multidisciplinární a maximálně minimalistický.

Kolekce Acne Studios zahrnují dámské a pánské oblečení, denim, obuv, tašky, kabelky a módní doplňky. Vše má dokonalý design a mimořádně kvalitní zpracování. Na žebříčcích popularity vedou futuristické sneakersky a denim. Mezi fanoušky Acne Studios patří třeba Rihanna nebo módní redaktorka bristského Vogue Alexa Chung.

Ukázka interiéru sídla Acne Studios ve Stockholmu od Johannes Norlander Architekti.

Další ukázka interiér sídla Acne Studios ve Stockholmu od Johannes Norlander Architekti. Značka sídlí v domě na adrese Floragatan 13, který patří mezi známé ukázky brutalistní architektury a dříve v něm byla Československá ambasáda. Zdroj:

Zakladatel a současný kreativní ředitel Jonny Johansson před oblečením designoval nábytek a mezi jeho koníčky patří fotografování, umění nebo architektura. Jeho zájmy, vzdělání, vytříbenost a cit pro detail je znát na podobě sídla společnosti, obchodů, kolekcí i tašek, do kterých dostanete v obchodě značky nové tričko.

Acne Studios dělají udržitelnou módu

Cílem značky je kvalitní oblečení s nadčasovým designem, které svému majiteli vydrží dlouho. Acne Studios používají udržitelné materiály, spolupracují pouze s transparentními a zodpovědnými dodavateli, jejichž výrobní postupy jsou šetrné k životnímu prostředí. Distancují se od všeho, co spadá do kategorie "fast fashion". Pokud máte dotaz na udržitelnost produktů Acne Studios, můžete zástupci značky poslat email na sustainability@acnestudios.com.

Sídlo Acne Studios Floragatan 13 ve Stockholmu

Na začátku roku 2020 se Acne Studios přestěhovali do svého nového sídla v ulici Floragatan 13 ve Stockholmu. Shodou okolností je to dům, ve kterém dříve byla Československá ambasáda, a který je klasickou ukázkou brutalistní architektury 70. let 20. století, stejně jako třeba obchodní dům Kotva v Praze nebo Hotel Thermal v Karlových Varech. Budova, ve které Acne Studios nově sídlí, byla nejprve kompletně rekonstruována, aby mohla dobře sloužit svému novému poslání.

Sídlo Acne Studios ve Stockholmu
Sídlo Acne Studios na Floragatan 13 ve Stockholmu

Dům postavil český architekt a pedagog Jan Bočan v letech 1970 až 1972. Rekonstrukce především interiérů budovy se zhostilo švédské architektonické studio Johannes Norlander Architektur.

Dostupnost zboží od Acne Studios v České republice

Značka zatím nemá v Praze vlastní kamennou prodejnu. Nejblíž to máme asi do Berlína nebo Mnichova. Škoda, že Acne Studios nekoupili Obchodní dům Kotva v Praze a neprovedli její citlivou rekonstrukci podobně, jako se jim to povedlo s brutalistním domem Floragatan 13 ve Stockholmu, který je od počátku roku 2020 jejich novým sídlem.

Kde nakupovat Acne Studios online

Vlastní eshop a oficiální web Acne Studios
Eshop MyTheresa

Obchod Acne Studios v Hangzhou Tower

Obchod Acne Studios v Hangzhou Tower v Číně je ukázkou skvělého designu, kamenné stoly jsou zároveň hodnotnými sochařskými díly.

Mohlo by vás zajímat