Malé a miniaturní kabelky letí jako blázen

Zdá se, že ne každému jde o to, aby kabelka pojmula notebook, telefon, klíče a k tomu ještě flašku vína. Díru do světa udělali s miniaturními kabelkami francouzská značka Jacquemus a korejská Play No More. Mini kabelky jsou za stejnou cenu jako ty velké, a přesto se kupují a jsou nesmírně populární.

Mini kabelky francouzské značky Jacquemus

Na stránkách PurseBlog napsali, že kabelka Jacquemus Mini Chiquito je důkazem, že mileniálové koupí všechno, co se jim na internetu řekne.
Názory módních kritiků a zákazníků na trend mini kabelek jsou různé, závisí na životních postojích a na tom, co kdo od kabelky očekává. Pro autora Purseblogu je Jacquemus Mini Chiquito Bag totálně nepraktická a vlastně směšná.

Tři různě velké kabelky Jacquemus Chiquito Mini Bag
Různě velké kabelky Jacquemus Chiquito Mini Bag

Ženy, které si mini kabelku za cenu 225€ nebo za 425€ kupují, jsou hravé, rády experimentují a rády se baví. Vymýšlí, jak se s miniaturní kabelkou co nejvtipněji vyfotit na sociální sítě, věší jí na krk svému psovi a podobně.

Že je mini kabelka nepraktická a nic se do ní nevejde, samozřejmě vědí, ale není to pro ně podstatné, kupují jí jako šperk nebo hračku, módní kousek podněcující jejich fantazii a kreativitu.

Tři různě velké kabelky Chiquito značky Jacquemus

  • Největší je Le Grand Chiquito, která není mini a pořídíte jí za 790€, cca 18.700 Kč.
  • Střední byla na trhu jako první, jmenuje se Le Chiquito Moyen, je na ní celé jméno značky JACQUEMUS ve zlaté barvě a po uvedení na trh stála 425€, cca 11.500 Kč. Le Chiquito Moyen je 18 cm dlouhá, 13 cm vysoká a 5 cm široká.
  • Nejmenší se jmenuje Le Petit Chiquito, je na ní jen J, celé jméno značky by se na ní nevešlo, po uvedení na trh stála 225€, cca 6.100 Kč, nové nejsou aktuálně v prodeji. Na Vestiaire Collective je jich také málo a cena je kolem 400€.
Mini kabelky Jacquemus podněcují fantazii a hravost
Mini kabelky Jacquemus podněcují fantazii a hravost, co na tom, že jsou nepraktické.

Cena mini kabelky značky Jacquemus

Cena je na miniaturních kabelkách, které zaznamenaly ohromný obchodní úspěch, pro mnohé to nejvíc nepochopitelná a pobuřující. Ta menší stojí v přepočtu přes 6.000 Kč, ta větší 11.500 Kč.

Ženy si kabelku ochotně kupují za tak vysokou cenu i proto, že jí viděli na sociálních sítích v rukou celebrit jako je Dua Lipa, Kendall Jenner, Selena Gomez, Emily Ratajkowski a další.

Můžeme se ale spolehnout na auru, kterou Jacquemus kolem sebe a Chiquito kabelek šíří, protože tu kupujeme s produktem také. Spoleh je i na kvalitu použitého materiálu (kůže) a precizní zpracování.

Další mikro kabelka značky Jacquemus

Pořídit si můžete také Le Nani Micro leather crossbody bag, která je o něco novější než Le Chiquito. Fotka je z eshopu Mytheresa, kde mají velký výběr kabelek Jacquemus.

Le Nani Micro leather crossbody bag v eshopu MyTheresa
Le Nani Micro leather crossbody bag, k dostání v eshopu MyTheresa

Na víc fotek se můžete podívat na Instagramu značky Jacquemus.

Kabelky můžete nakupovat v eshopech MyTheresa, Moda Operandi nebo na Farfetch.

Mini kabelky korejské značky Play No More

Korejská značka PlayNoMore je známá a žádaná v Jižní Korei a USA. Značka nabízí kabelky, boty nebo kryty na telefony a o sobě tvrdí PlayNoMore je celá o"fun with fashion.” Využívá kontrasty jako luxusní versus levný nebo femininní versus maskulinní.

mini-kabelky-play-no-more-candy
Oblíbené kabelky Micro Candy korejské značky PlayNoMore

Značka Pay No More postavila notoricky známé objekty jako je Birkin nebo Kelly Bag značky Hermes do nové role. Právě mini kabelka se jménem Micro Candy inspirovaná Birkin Bag je aktuálně obrovský hit. Fotí se s ní herci, modelky, hraje v korejských seriálech a filmech.

Kabelky Micro Candy Bag korejské značky PlayNoMore
Miniaturní kabelka Micro Candy Bag korejské značky PlayNoMore

Rozměr kabelky Mikro Candy

Micro Candy Bag je 12 cm dlouhá, 9.5 cm široká a 6.5 cm hluboká.

Cena kabelky Mikro Candy

Mikro kabelka od PlayNoMore je o něco větší než ta od francouzů za 425€. Šla do prodeje za cenu 180$, cca 4.500 Kč. Začátkem května 2020 byla ve slevě za 153$, cca 3.825 Kč. Je tedy levnější než francouzská verze. Korejští mileniálové asi víc šetří :) Patří mezi nejžádanější módní kousky a zpravidla je hned vyprodaná. “Super Cute Mikro Candy Bag” má značka na jaře 2020 jako profilovou fotku na Instagramu.

Bílá s černými puntíky, mikrokabelka PlayNoMore Micro Candy Bag
Bílá kabelka s černými puntíky, korejská značka PlayNoMore, Micro Candy Bag

Na víc fotek se můžete podívat na Instagramu značky PlayNoMore
Na aktuálně dostupné produkty se můžete podívat do mezinárodního ehopu značky PlayNoMore, který je v angličtině, ceny jsou v amerických Dolarech.
Nakoupíte také v eshopu Musinsa Store.

Micro Baguette Bag

Nám se od PlayNoMore líbí kabelka Micro Baguette Bag, která je vidět na obrázku níže.

PlayNoMore, žlutá kabelka Micro Baguette Bag
PlayNoMore, žlutá kabelka Micro Baguette Bag

Mohlo by vás zajímat