Přestupní stanice, dobročinný obchod s udržitelnou módou

Přestupní stanice je dobročinný obchod s udržitelnou módou. Prodává darované oblečení a zárověň je místem, kde se lidské životy mění k lepšímu, protože tu vytváří vpracovní místa pro lidi bez domova. Dva kamenné obchody a eshop Přestupní stanice nabízí velký výběr dámského i pánského oblečení, doplňků a knih z druhé ruky. Všechny produkty v nabídce byly darovány.

Jeden obchod Přestupní stanice s módou z druhé ruky je na Žižkově hned vedle zastávky Olšanské náměstí, Chelčického 17, Praha 3. Před Covidem měl otevřeno od 12:00 do 20:00. Druhá Přestupní stanice je na Novém městě pražském v ulici Opatovická 7. Můžete tu nakoupit originální kousky do svého šatníku nebo jen tak posedět s knížkou. K dispozici je wifi a nápoje za dobrovolný příspěvek.

Každý nákup pomůže lidem, kteří se octli bez prostředků. Zdroj: Prestupnistanice.cz

Přijímají téměř vše darované oblečení. Darované oblečení ale musí být čisté, vyprané a funkční. To pak proberou a kusům, které neprodají se snaží najít jiné využití, něco předají jiným projektům a organizacím. Peníze získané prodejem darovaného oblečení, bot a doplňků pomáhají pokrýt náklady na pracovní místa pro lidi v nouzi.

Slow edition Přestupní stanice

Slow edition je v podstatě [upcycling](), slow fashion, která využívá second handové oblečení a dává na něj jednu ze šesti jedinečných vět, každá shrnuje poslední nejistý rok 2020 / 2021. Ve Slow edition najdete specifické oblečení, upcyklované tašky s popisem i bez, recyklované slow svíčky a tématické plakáty na neběleném ekologickém papíře. Každý kus je originál.

Slow edition Přestupní stanice je prostě skvělá. Zdroj: Prestupnistanice.cz

Větičky na produktech ze Slow edition

  • Problém je jinde.
  • Dress for les 🌲
  • To bude dobrý, viď!
  • Neboj.
  • Label clothes not people.
  • Spolu až do roztrhání.

Sametová béžová vintage halenka z eshopu Přestupní stanice. Zdroj: Prestupnistanice.cz

Další obchody s udržitelnou módou