Punktura, Recycle or Die

Ve dvoře vedle vinárny U Sudu ve Vodičkově 10 na Praze 1 najdete kouzelný obchůdek s autorskou, recyklovanou neboli upcyklovanou módou. Otevřeno mají sedm dní v týdnu od 12 do 18 hodin.

punktura-recycle-or-die

PunkTuru najdete ve dvoře hned vedle hospůdky U Sudu.

Česká značka oživuje staré módní kousky sítotiskem s originálním designem, vedle toho je upravuje a přešívá tak, aby mohly začít nový život. Chce dělat udržitelnou módu a vymezuje se vůči fast fashion, která chrlí stále nové rychlo trendy a módu často na jedno použití.

punktura-vstup-z-ulice

Vchod do obchodu PunkTuraje z Vodičkovy ulice 10.

Výtvory Punktury jsou nápadité, vyzývavé, nepřehlédnutelné. Dominuje černá, červená, bílá a šedivá barva. V obchodě pořídíte trička, kabáty, boty, tašky, kabelky, pásky nebo polštáře. Pravidelně tu nakupuje i Kateřina Winterová a modely obléká při natáčení pořadu České televize Herbář.

mikinove-saty-polepsi-se

Dámské mikinošaty Heroine pořídíte i v jiných barevných provedeních za 1.200 Kč. Zdroj:Punktura.com

Snahou je oživit staré kousky oblečení, dát jim novou podobu a každý kus je originál. Pokud jde o utorské designové potisky, najdete u PunkTury několik základních řad, jako je Volvo Clan, No Woman No Cry, !Polepši se!, Made In Czechoslovakia a další.

tricko-heroine-damske

Dámské triko Heroine pořídíte za 550 Kč. Zdroj:Punktura.com

Vedle potisku si vybíráte i barvu trička a velikost. Tisknou ručně a se sítotiskem mají víc než 15 let zkušeností. Trička k potisku prý mají z ověřených zdrojů a když to jde, ověřují i místo, kde byl textil vyroben, aby to třeba nebylo v Bangladéši nebo Číně. Jestli byl textilní materiál vyroben ekologicky šetrným způsobem mohou ověřit těžko. Většina starších triček je z konvenčním způsobem pěstované bavlny nikoliv bio nebo organic. Pěstování bavlny k přírodě jednoznačně šetrné není.

no-pussy-no-cry-panske-triko

Pánské tričko No Pussy No Cry stojí 450 Kč. Zdroj:Punktura.com

Mohlo by vás zajímat