The Row

7. 6. 2023 14:32, Noemi Chomski

Dvojčata Ashley a Mary-Kate Olsen zná spousta lidí z televizních obrazovek. Proslavily je rodinné filmy a seriály z devadesátých let. Obě hrály od útlého dětství. Hlavní role měly například ve filmech Malé dohazovačky, Táta z billboardu, Gólová výměna nebo Jeden den v New Yorku.

Citlivé holky, které v podstatě neměly žádné dětství, se v mladém věku potýkaly se vztahovými problémy, vymetaly večírky, pily, kouřily a mnozí je podezírali z mentální anorexie. Divoká léta už ale mají dávno za sebou a daří se jim skvěle.

the-row-fall-2020-damska-kolekce

Elegantní, komfortní oversized dámský oblek z kolekce The Row Fall 2020. Zdroj: Therow.com

Na prahu dospělosti, v osmnácti letech, už dvojčata byla z nekončíccích natáčení vyčerpaná a herectví je přestalo naplňovat. Nejprve navrhla svou vlastní vůni a začala střádat plány na založení vlastní módní značky. Svůj první společný módní brand holky Olsenovy pojmenovaly po sourozencích Elizabeth and James. Později založily značku The Row.

V jejich úspěch v módní branži nikdo nevěřil

Módní kritici a návrháři nevěřili, že by mladičké vězdičky mohli v módní branži uspět. Zlé jazyky jejich značce prorokovaly jen pár měsíců života. Holky Olsenovy se nenechaly odradit a jejich značku dnes nosí známé herečky, zpěvačky, ženy z královských rodin i mladé manažerky.

the-row-fall-2020-damska-kolekce-1

Tichý luxus z kolekce značky The Row Fall 2020. Zdroj: Therow.com

Mnoho módních řetězců jejich modely kopíruje. Jenže, když vestu a kalhoty ušijete z polyesteru místo materiálu ze směsy vlny a hedvábí, výsledný efekt je úplně jiný.

K jejich záměru prosadit jako módní návrhářky byli všichni skeptičtí. Ashley a Mary-Kate Olsen však ukázaly, že dokáží tvořit luxusní oblečení a doplňky a že mají cit pro styl pro módu.

Založení značky The Row

Jednoduchý a nadčasový styl sester Olsenových a jejich ideální tričko vedli k velkému úspěchu nové malé značky, o které dnes mluví celý svět.

hedvabny-komplet-the-row

Hedvábný komplet The Row z kolekce SS 2023 byl k mání za 2870 euro a brzy se vyprodal. Zdroj: Therow.com

Stále víc se mluví o negativních dopadech fenému fast fashion, obrovské nadprodukce levného a nekvalitního oblečení z polyesteru a nekvalitní konvenční bavlny. Ve stále více šatnících se prosazuje minimalismus. Kvalita a střídmost v nakupování má zvítězit nad kvantitou.

Experti na udržitelnou módu radí nepodléhat krátkodobým trendům a držet si svůj vlastní styl. Radí s rozmyslem nakupovat kvalitní kousky oblečení, které vydrží desítky let.

Když v roce 2006 vznikla značka The Row sester Olsenových, která se zaměřuje na kvalitní látky, perfektní střihy a nadčasovost, byla to trefa do černého.

the-row-damska-kolekce-jaro-2018-model-5

Dlouhý béžový kožený kabát The Row z kolekce na jaro 2018. Zdroj: Therow.com

O značce se až do roku 2008 mluvilo jen velmi málo. Když se tváří nové kolekce The Row stala herečka Lauren Hutton začalo se ní mluvit víc. Průlom přišel v roce 2011, kdy byla vedle dámské kolekce uvedena i pánská.

V roce 2012 a dostala značka The Row prestižní ocenění Council of Fashion Designers of America.

the-row-elegantni-model-kolekce-2014

Elegantní tlumeně růžový vlněný kabát přes jednochý černý kostým je z kolekce The row na rok 2014. Zdroj: Therow.com

V roce 2014 sestry Olsenovy otevřely první butik v Los Angeles a v roce 2019 otevřely svůj první obchod v Evropě, konkrétně v Londýně.

Tajemství úspěchu The Row je komunikace na sociálních sítích, chytrý výběr spolupracovníků, otevřená komunikace se zákazníky, kterým sestry Olsenovy a jejich tým naslouchají a snaží se vnímat jejich potřeby.

Značku The Row si oblíbila i krásná Meghan Markle alias vévodkyně ze Sussexu, manželka prince Harryho.

the-row-damska-kolekce-jaro-2018-model-20

Elegantní bílý top a dlouhá rovná sukně z kolekce The Row na jaro 2018. Zdroj: Therow.com

Založení značky The Row

Módní značka The Row vznikla v roce 2005, když na sebe Ashley Olsen navrhla tričko, ze kterého byla naprosto unešená a nadšená.

Proto se rozhodla, že tričko vyzkouší i na ostatních ženách, společně se sestrou Mary-Kate zkoušela různé designy a střihy.

the-row-damska-kolekce-jaro-2018-model-3

Jednoduché bílé tričko, vlněné kalhoty bez příkras, nadčasový kabát a bílé tenisky vypadají úžasně. Zdroj: Therow.com

Během jednoho roku dvojčata navrhla kolekci sedmi módních kousků, tričko, legíny, kašmírové šaty. Jejich oblečení slavilo neuvěřitelný úspěch, módní dům Barneys New York koupil celou tuto kolekci.

Tak odstartovala éra The Row ve světě high-end fashion, dnes mnozí značku berou jako kultovní záležitost.

the-row-svetr-kasmir

Jednoduchý kašmírový svetr od značky The Row je za 1.620 euro, džíny za 800. Zdroj: Therow.com

Od té doby uběhlo mnoho let. Na týdnech módy jsou jejich kolekce prezentovány každý rok a stále s větším úspěchem. Kolekce značky The Row jsou velmi bohémské, něžné a ženské.

Přístup k módě v podání The Row

Pro oblečení a doplňky The Row je charakteristický minimalismus, nadčasovost, jednoduché a volnější střihy, tlumené barvy a špičkové materiály. Kousky této značky tedy spadají do kategorie quiet luxury, česky tichého luxusu.

the-row-damska-kolekce-jaro-2018-model-18

Jednoduché červené hedvábné šaty z kolekce na jaro 2018. Zdroj: Therow.com

Oblíbené materiály

the-row-fall-2020-damska-kolekce-2

Dámský oversized oblek z kolekce The Row Fall 2020 je vlny a hedvábí. Zdroj: Therow.com

Kdo jsou Ashley Fuller Olsen a Mary-Kate Olsen

Ashley Fuller Olsen a Mary-Kate Olsen jsou dvojvaječná dvojčata a americké herečky, které se narodily 13. června 1986 v Los Angeles ve Spojených státech amerických. Ashley je o dvě minuty starší.

Jejich první společná role byla v americkém serialu Plný dům, když jim ještě nebyl ani jeden rok. V dospělém věku byla jejich nejznámější společnou rolí ta ve filmu Jeden den v New Yorku.

the-row-kolekce-ss-2020

Elegantní hedvábné šaty z kolekce The Row na jaro léto 2020. Zdroj: Therow.com

Od šesti let spolu pracují na televizních, filmových a video projektech až do jejich dospělosti. Díky společnosti Dualstar, která je zastupovala, se staly už ve velmi mladém věku jedněmi z nejbohatších žen v zábavním průmyslu.

Jejich otec je herec a kaskadér Davida Briana Olsena, matka bývalá baletka a herečka Jarnette Olsen. Ashley s Mary-Kate bydlely se svou matkou i po rozvodu rodičů v roce 1996.

V současnosti žijí v New Yorku, městě módy.