Loro Piana

19. 5. 2023 5:58, Noemi Chomski

Loro Piana je italská luxusní módní značka, která se specializuje se na výrobu oblečení z kvalitních látek a jemných přírodních materiálů, zejména z kašmíru a vlny Merino. Značka je známá svou péčí o detaily a vynikajícím řemeslnýmm zpracováním.

Rodina Loro Piana pochází z italského Trivera a už na počátku 19. století obchodovala s vlnou. V druhé polovině 19. století pak přesunula svou činnost do Valsesie a založila přádelnu vlny Fratelli Lora e Compagnia, po níž počátkem 20. století následovala přádelna Zignone & C. v Quaroně.

Loro-Piana-jaro-leto-2023-damska-Look-9

Loro Piana k výrobě oblečení používá prvotřídní materiály, často kašmír té nejvyšší jakosti. Zdroj: Loropiana.com

Počátky firmy Loro Piana

Společnost Loro Piana & C. založil inženýr Pietro Loro Piana v roce 1924 v italské Quaroně. Franco Loro Piana, vnuk Pietra, začal po převzetí vedení společnosti v 60. letech vyvážet vysoce kvalitní vlněné látky do Evropy, Ameriky a Japonska.

V 70. letech 20. století řídili společnost Francovi synové Sergio a Pier Luigi Loro Piana. Oba vyvíjeli vysoce kvalitní textilie z hedvábí, kašmíru a extra jemné vlny Merino. Výzkum Sergia a Piera zrodil tzv. tasmánskou látku.

loro-piana-rtw-fall-2020-courtesy-photo-001-2

Kabát a doplňky značky Loro Piana k z kolekce Fall 2020. Zdroj: Loropiana.com

Tasmanian® - Tasmánská látka

Společnost Loro Piana vyvinula Tasmánskou vlněnou látku jako odpověď na potřebu člověka, který žije a pracuje v klimaticky náročném prostředí. Úspěch Tasmánské látky je dán především kvalitou vlny, jde o nejlepší Merino vlnu na trhu, a pak zkušenostmi s tkaním.

Loro Piana má Tasmanian® registrovanou jako svou výhradní ochrannou známku. Tasmánská vlna vážící pouhých osm uncí na yard je vyrobena z merino vlny Super 100’S.

Látka je tkaná ve více vrstvách a má vynikající vlastnosti. Je ultra jemná, hydroskopická, pružná, nemačká se a snadno se čistí. Přestože je velmi lehká, skvěle chrání před zimou, deštěm i větrem.

Loro Piana vyrábí tuto látku ve dvou verzích: Tasmanian® a Winter Tasmanian®. Zímní verze je o něco těžší než klasická Tasmanian®.

První kolekce ready to wear oblečení

Až v 80. letech začali Sergio a Pier Luigi Loro Piana diverzifikovat podnikání, představili svou první kolekci ready to wear oblečení a vytvořili divizi luxusního zboží. V roce 2006 pak byla přidána divize interiérového designu.

Tři divize společnosti Loro Piana

 • Textilní divize vyrábí vysoce kvalitní textilie z kašmíru, vikuně, lnu a merino vlny.
 • Divize módního luxusního zboží vyrábí pánské, dámské oblečení, boty a doplňky.
 • Interiérová divize vyrábí interiérové produkty.

loro-piana-kolekce-ss-23-look-20

Loro Piana k výrobě oblečení používá prvotřídní materiály, často kašmír té nejvyšší jakosti. Zdroj: Loropiana.com

Tichý luxus

Značka Loro Piana spolupracuje s předními světovými farmami a dodavateli přírodních materiálů. Snaží se tak zajistit vysokou kvalitu svých produktů a jejich šetrnost k životnímu prostředí. Je také aktivní ve snaze podporovat udržitelnou módu a péči o životní prostředí.

Od představení první ready to wear kolekce až dosud patří značka mezi hlavní představitele takzvaného tichého luxusu, z anglického quiet luxury.Její produkty jsou ceněny pro eleganci, trvanlivost a luxusní provedení.

loro-piana-hedvabi-bavlna-saty-ss-23

Jednoduché a mimořádně pohodlné šaty Loro Piana jsou z úpletu, který tvoří směs bavlny a hedvábí. Jejich cena je 74.500 Kč.Zdroj: Loropiana.com

Značka Loro Piana byla založena Pietrem Loro Pianou a zčásti (10 %) je stále vlastněna rodinou. Loro Piana je příjmení, jméno rodiny, která stojí za stejnojmennou značkou luxusního oblečení a látek.

Rodina Loro Piana je italská a má dlouhou tradici ve výrobě a obchodování s přírodními materiály, zejména kašmírem a vlnou té nejvyšší kvality.

Další klíčoví výrobci luxusního zboží z kašmíru

Ve zprávě Fashion Luxury Cashmere Clothing Market Report jsou vedle značky Loro Piana jako další klíčoví hráči uvedeni:

 • Brunello Cucinelli - italská značka spadající do kategorie quiet luxury,
 • Ermenegildo Zegna - italská značka nabízí luxusní pánské oděvy z kašmíru,
 • Malo - italská značka nabízející luxusní oblečení z kašmíru,
 • Alyki,
 • Sofia Cashmere - americká značka,
 • O Gobi,
 • GOY Cashmere Holding,
 • Hengyuanxiang, Snow Lotus, Zhenbei Cashmere

loro-piana-damska-kolekce-ss-23-look-1

Ležérní look Loro Piana z kolekce SS 2023. Zdroj: Loropiana.com

Prodej většinového podílu LVHM Group

V roce 2013 prodal Pier Luigi Loro Piana společně se svým starším bratrem Sergiem 80% podíl ve společnosti Loro Piana fashion company francouzskému multimilionáři Bernardu Arnaultovi a jeho LVMH za 2.6 miliardy dolarů. Sergio Loro Piana ve stejném roce zemřel. V roce 2017 LVMH získala další 5% podíl ve společnosti.

Bernarda Arnaulta určitě víc než životní prostředí zajímají peníze. Snad u značky Loro Piana přesto zůstane hlavní akcent na ekologickou výrobu, vysokou kvalitu a dobré pracovní podmínky.

Loro-Piana-ss-2023-Women-Look-31

Další ležerní a velmi luxusní look z kolekce SS 2023. Zdroj: Loropiana.com

Pier Luigi Loro Piana tedy stále vlastní 15% podíl ve firmě, kterou jeho rodina po desetiletí budovala. V prosinci 2013 LVMH oznámila, že předsedou představenstva Loro Piana se stane Antoine Arnault.

Antoine Arnault je syn Bernardu Arnaultovi a vedle pozice předsedy představenstva značky Loro Piana zastává funkci generálního ředitele Berluti a vedoucího komunikace a image ve společnosti LVMH.

giovanna_loro-piana-SS-2023

Kdo by se v zimě nechtěl od hlavy až k patě zahalit do té nejjěmnější vlny. Zdroj: Loropiana.com

V listopadu 2021 byl generálním ředitelem značkyl jmenován zkušený manažer Damien Bertrand, který před tím zastával pozici Managing Directora v Christian Dior Couture.

Butiky značky Loro Piana

Loro Piana má butiky v Miláně, Římě, Madridu i v Pařížské ulici v Praze. Od července 2022 Loro Piana distribuuje své produkty v Evropě, Severní Americe, na Středním východě, v Číně, Jižní Koreji a Japonsku. Má celkem 136, které jsou přímo provozovány.

loro-piana-jaro-2020-damska-kolekce

Kabát bavlny a hedvábí. Zdroj: Loropiana.com

Podnikatelská činnost

Všechny tři divize společnosti Loro Piana jsou vertikálně integrované a zvládají všechny fáze výroby, od sklizně přírodních vláken až po dodání hotového produktu do obchodů. Od roku 2022 má Loro Piana své sídlo v Cortile della Seta v milánské čtvrti Brera.

V roce 2019 společnost dosáhla prodejů v hodnotě 1 miliardy eur. V roce 2012 měla obrat 700 milionů EUR a čistý příjem představoval 20 % tržeb.

Mohlo by vás zajímat