Udržitelná konopná móda české firmy Bohempia

Bohempia je úspěšný český výrobce udržitelné módy z konopí. Firmu Bohempia založil v roce 2015 textilní inženýr Tomáš Rohal, v roce 2020 vykázala obrat 20 milionů Kč a může se chlubit 45% meziročním růstem. Nejprve se Tomáš Rohal soustředil pouze na výrobu tenisek.

Postupně přibývaly i další výrobky, jako jsou boty z PET lahví. Bohempia patří k významým firmám, které v České republice sledují i udávají trend udržitelné módy.

Technické konopí se hodí pro výrobu konopného oblečení a konopné obuvi, protože konopí je přírodní materiál, dobře saje, odvádí vlhkost a je antimikrobiální. Dnes značka Bohempia vyrábí tenisky, oblečení, doplňky a věci do kuchyně z technického konopí.

bohempia-damske-konopne-teniseky

Dámské konopné tenisky značky Bohempia jsou kompletně vyráběné v Čechách. Zdroj: Bohempia.com

V eshopu značky pořídíte dámská i pánská konopná trička, konopné tenisky, konopné tašky i ledvinky. Všechny výrobky Bohempia se chlubí tím, že byly vyrobeny eticky a ekologicky, veškeré oblečení bylo upředeno, upleteno, obarveno a ušito v České republice.

Bohempia zaznamenala 45% meziroční růst navzdory zavřeným kamenným obchodům, díky dobře udělaným webovým stránkám a eshopu Bohempia.com se jí dařilo na internetu.

cervena-konopna-ledvinka-vida-bohempia

Unisex červená konopná ledvinka značky Bohempia je k mání za 600 Kč. Zdroj: Bohempia.com

Tomáš Rohal založil firmu Bohempia po letech zkoumání výhod a možností, jak využít technické konopí. Poptávka po udržitelných materiálech a udržitelné módě celosvětově roste, a tím pádem roste i poptávka po oblečení, obuvy a doplňcích z konopí.

Proto majitel Bohempie se svou firmou plánuje zahraniční expanzi a začal spolupracovat se dvěma zahraničními partnery. Jedním z nich je americký eshop sudržitelnou módou, druhý vlastní síť kamenných prodejen v Japonsku.

Mohlo by vás zajímat