Konopí a konopné tkaniny

Konopná vláknina získáváme z lýka rostliny Cannabis sativa. Lidé používají konopí na výrobu plátna a oděvů po tisíce let. Konopné tkaniny jsou přírodní a patří mezi udržitelné materiály.

Konopné vlákno dobře saje, odvádí vlhkost a má antimikrobiální vlastnosti. Konopí je také nejpevnější přírodní vlákno, proto se z něj vyrábí i lana a provazy, je velmi odolné a věci z něj vyrobené mají dlouhou životnost.

Z technického konopí se vyrábí oblečení, obuv a doplňky, jako jsou tašky, kšiltovky, ledvinky, pásky nebo popruhy. Dále se z konopí vyrábí lana, provazy, ubrusy, prostírání, kuchyňské utěrky, chňapky a podobně.

platno-z-konopi

Hrubší konopné plátno, které je ideální na ubrusy a prostírání. Firma Česká firma Bohempia šije z konopného plátna tenisky.

Jemné konopné tkaniny jsou vhodné pro alergiky

Konopné vlákno je savé, prodyšné a antimikrobiální, díky tomu dokáže udržet pokožku v suchu a materiály vyrobené z konopných vláken jsou vhodné i pro alergiky. Zde jsou informace o dalších látkách a materiálech vhodných pro alergiky.

Konopné tenisky

Konopne-tenisky-vitan-bohempia

Růžovobílé dámské konopné slip-on tenisky Vitan Bohempia pořídíte v eshopu značky za 1 .650 Kč. Tenisky byly vyrobeny v Čechách. Zdroj: Bohempia.com

Konopní tkaniny patří mezi udržitelné textilní materiály

Technické konopí rychle roste, rostlina dosahuje až tří sklizní za rok. Má hluboké kořeny, které dokáží čerpat životně důležitou energii bez hnojiv a pesticidů.

Další přírodní textilní materiály a látky

Mohlo by vás zajímat

Česká firma Bohempia a její udržitelná konopná móda