Hedvábný shantung

Shantung (česky šantung) je druh textilie vyráběný z pravého hedvábí. Je to silná, pevná látka s velkou hustotou nití. Hedvábný šantung pochází z čínské provincie Shandong, která byla dříve klíčovým kulturním a náboženským centrem. Vzkvétal tam taoismus, buddhismus i konfucianismus.

Římané Shandong překřtili na Shantung a stejně pojmenovali i hedvábnou látku, kterou z této provincie ve velkém dováželi do Říma.

Shantung je tkaný prostým způsobem z hrubších hedvábných vláken. Tím je velmi podobný Dupionu, šantung je ale o něco lehčí, jemnější, s méně nerovnostmi a nepravidelnostmi. Často se z něj šijí lehké kabáty, večerní šaty a slavnostní oblečení.

Ukázka hedvábného shantungu

prave-hedvabi-latky-shantung

Krémový, popelavě šedý shantung koupení v čínském online obchodě.

Fuchsiové šaty Rosario z hedvábného šantungu

Fuchsiové šaty Rosario z hedvábného šantunguv byly k dostáíní v eshopu Net-a-Porter. Šaty jsou vystužené tak, aby dekolt a ramena nesjížděla dolů. Po sezónní slevě 60 % byly šaty k dostání za 573 €, přibližně 14.940 Kč.

Fuchsiové mini šaty s odhalenými rameny a velkými balonkovými rukávy. Materiál 100% hedvábí - shantung.

Fuchsiové mini šaty s odhalenými rameny a velkými balonkovými rukávy. Materiál 100% hedvábí - shantung. Zdroj: Net-a-Portercom, značka Rosario..

Další druhy látek ze 100% pravého hedvábí

Mohlo by vás zajímat