Nastassia Aleinikava

Šperkařka a designérka Anastázie Kahotski stojí za značkou Nastassia Aleinikava, pro kterou navrhuje a ručně vyrábí originální šperky. Vedle prstenů, náušnic a broží designuje úžasné obroučky brýlí. Brýle sama nosí, se šperky podle ní tvoří jeden vizuální celek.

Sluneční brýle s růžovými obroučkami Memento Mori, Nastassia Aleinikava Eyewear.

Sluneční brýle s růžovými obroučkami Memento Mori, Nastassia Aleinikava Eyewear. Pořídíte je za 16.500 Kč v eshopu Shop.nastassiaaleinikava.com

Anastázie Kalhotski pochází z východního Běloruska, ale šperkařské řemeslo se naučila v Praze pod vedením profesorky Evy Eisler. Navštěvovala specializovanou dílnu K.O.V. Šperk je nekomerčního charakteru na pražské UMPRUM.

Nastassia Aleinikava, prsten z kolekce šperků Voynichův rukopis.

Prsten z kolekce šperků Voynichův rukopis od Anastázie Kahotski, která tvoří pod značkou Nastassia Aleinikava. Zdroj: Shop.NastassiaAleinikava.com

Šperky Nastassia Aleinikava

Její šperky vynikají dokonalým řemeslným zpracováním a autorčiným citem pro detail. Anastázie Kalhotski se ráda se nechává inspirovat krásami přírody, spiritualitou a vzpomínkami na dětství. Má ráda tajemné a pohádkové příběhy, zároveň je pro ní důležitá možnost / schopnost být sám sebou a smysl pro přirozenost.

O kolekci šperků Voyinichův rukopis inspirované tajemnou malovanou knihou o bylinách, kterou vytvořil neznámý autor počátkem 15. století, píšeme více ve článku o špercích inspirovaných přírodou.

Mezi nejznámější kolekce šperků značky Nastassia Aleinikova patří Voynichův rukopis, Lure, Memento Mori, Scandinavian Forest nebo Vermeer.

Sluneční brýle s růžovými obroučkami Utopie, Nastassia Aleinikava Eyewear.

Sluneční brýle z kolekce Utopie, Nastassia Aleinikava Eyewear. Ty jsme v eshopu nenašli.

V roce 2017 Nastassia Aleinikava získala titul Grand designérky roku za svou kolekci šperků Voynichův rukopis a zároveň za kolekci originálních brýlí nevídaných tvarů a barev.

Kolekce šperků Voynichův rukopis

Kolekce šperků Nastassii Aleinikavi inspirovaná Voynichovým rukopisem dostala řadu ocenění. Její kolekce pojmenovaná Voynichův rukopis po slavné a záhadné středověké knize. Rukopis byl vytvořen někdy na počátku 15. století, to aspoň prokázaly radiokarbonové zkoušky na Yale University. Kdo ho vytvořil a proč, se neví. Navíc je napsaný neznámým písmem, které se doposud nikomu nepodařilo rozluštit.

Kniha je plná kreseb a popisků rostlin. Většina z nich podle vedců pravděpodobně neexistuje. Každá stránka vyobrazuje jednu nebo dvě rostliny, na některých jsou kresby izolovaných částí rostlin, kořeny, listy a podobně.

Prvním doloženým vlastníkem Voynichova rukopisu byl alchymista Georgius Barschius, který žil na počátku 17. století v Praze. Od roku 1662 patřil rukopis lékaři a rektoru Univerzity Karlovy Janu Marcusi Marcimu, který ho poslal odborníkovi na Koptštinu jezuitovi Athanasiu Kircherovi, aby se dozvěděl víc.

Zlatá brož z kolekce Voynichův rukopis od Nastassii Aleinikavi

Zlatá brož z kolekce Voynichův rukopis od Nastassii Aleinikavi je k dostání v eshopu Shop.Nastassiaaleinikava.com

Pak byla kniha nějakou dobu uložena v knihovně Papežské univerzity Gregoriany. Své jméno nese po Wilfridu Michaelu Voynichovi, což byl americký obchodník polsko-litevského původu, který jí koupil v Itálii v roce 1912. V současnosti je Voynichův rukopis uložený v trezoru Beineckeovy knihovny americké Yaleovy univerzity.

Brýle, Nastassia Aleinikava Eyewear

Brýle pro Nastassia Aleinikava Eyewear vyrábí Anastassia Kalhotsky ručně z velmi kvalitního italského materiálu, kterým je acetát celulózy firmy Mazzucchelli.

Vybírat můžete z kolekcí brýlí Utopia, Memento Mori nebo IOKO-NA. Pokud máte zájem, udělá vám designérka brýle z acetátu celulózy ve studiu Nastassia Aleinikava na zakázku. Takzvané bespoke eyeglasses můžete mít za 16.250 Kč. Voucher na zakázkovou výrobu brýlí Nastassia Aleinikava koupíte v eshopu značky.

Řetízek s přívěškem Memeto Mori, Nastassia Aleinikava.

Řetízek s přívěškem Memeto Mori z pozlaceného stříbra, Nastassia Aleinikava. Je k dostání za 2.300 Kč v eshopu Shop.nastassiaaleinikava.com

Její šperky a brýle můžete vidět a koupit v designovém obchodě Charaktery v ulici Milady Horákové 13, na pražské Letné. Charaktery Design Store slouží nejen jako showroom, ale i dílna a místo pro setkávání. Vedle Nastassii Aleinikavy tu najtete dalších šest designérů, Sofyu Samarevu, Annu Štěpánková, Terezu Rosalii Kladošovou, Karlu Olšákovou a Rudolfa Rusňáka.

Šperky Nastassia Aleinikava Studia jsou k dostání také v obchodech Czech-Designu, na Designmarketu a dalších prodejních přehlídkách designu.

Mohlo by vás zajímat