Max Mara, la famiglia italiana

Max Mara 🤍 je italská značka nabízející dámské ready-to-wear oblečení, obuv a dolňky z velmi kvalitních materiálů. Šaty z hedvábného taftu, kabát z té nejlepší vlny a kabelku z jemné kůže, žádné levné náhražky.

Společnost House of Max Mara založil Achille Maramotti v italském Reggio Emilia v roce 1951. Dnes má Max Mara tisíce obchodů ve více než devadesáti zemích světa, ale zůstává rodinnou firmou, kterou řídí Luigi Maramotti, syn Achilla Maramottiho.

Achille Maramotti vystudoval práva, ale byl také designérem, který od roku 1947 navrhoval dámskou luxusní módu. Byl jedním z prvních, kdo rozpoznal, že budoucnost módy stojí na masové produkci. V případě House of Max Mara šlo o produkci kvalitního, v mnoha ohledech luxusního oblečení.

Luxusní dámský kalhotový kostým v béžové barvy (camel) z materiálu, který kombinuje vlnu a hedvábí.

Luxusní dámský kalhotový kostým v béžové barvy (camel) z materiálu, který kombinuje vlnu a hedvábí. Kolekce Max Mara, podzim 2020. Zdroj: Cz.maxmara.com

Maramotti byl natolik osvícený, že mu nevadilo vedle vlastní značky zviditelňovat také návrháře, kteří pro něj pracovali. Byl to například Karl Lagerfeld, Jean-Charles de Castelbajac, Dolce & Gabbana nebo Anne Marie Beretta.

Achille Maramotti miloval a podporoval umění

Achille Maramotti se velmi zajímal o umění, podporoval začínající mladé umělce a vlastnil rozsáhlou sbírku významných děl současného umění z Evropy a USA. Sbírku Collezione Maramotti určitě doporučujeme vidět. Pokud pojedete do Reggio Emilia, najdete jí na adrese Via Fratelli cervi 66.

Maramotti založil Max Mara Art Prize for Women, což je soutěžní klání pro mladé umělkyně tvořící ve Velké Británii (Londýn je město současného umění). Soutěž se koná každé dva roky.

Ukázka z Collezione Maramotti, obraz Erica Fischla

Ukázka z Collezione Maramotti, obraz současného umělce Erica Fischla.Zdroj: Collezionemaramotti.org

Brandový eshop Max Mara

Pokud umíte trochu anglicky, v eshopu cz.maxmara.com můžete nakupovat z pohodlí domova. Poštovné a vrácení zboží je zdarma. Oblečení je perfektně ušité z luxusních materiálů. Značka nejčastěji používá top kvalitní hedvábí (hedvábný taft, [hedvábný žoržet](), hedvábný kepr), vlnu, kůži, bavlnu, kombinnace vlny a hedvábí, kašmíru a hedvábí nebo bavlny a lyocellu.

Královsky modré dlouhé košilové šaty z hedvábného taftu

Hedvábný taft je skvělý materiál, vypadá luxusně a skvěle drží tvar. Tyto královsky modré košilové šaty mají prostorné kapsy, decentní volány na hrudi a efektní pásek.

Královsky modré dlouhé košilové šaty z hedvábného taftu.

Královsky modré dlouhé košilové šaty z hedvábného taftu. Kolekce Max Mara, podzim 2020. Cena 34.000 Kč. Zdroj: Cz.maxmara.com Kategorie šaty cz.maxmara.com.

Pudrově růžové maxi šaty Max Mara z bavlněného taftu

Tyto pohodlné šaty z bavlněného taftu mají krátké rukávy po lokty a vnitřní kapsy.

Královsky modré dlouhé košilové šaty z hedvábného taftu.

Pudrově růžové dlouhé šaty z bavlněného taftu. Kolekce Max Mara, podzim 2020. Cena 9.800 Kč. Zdroj: Cz.maxmara.com Kategorie šaty cz.maxmara.com.

Rodina Maramotti, které patří Max Mara

Achille Maramotti zemřel v Itálii v roce 2005, v té době už patřil mezi nejbohatší lidi světa. Jeho děti, dva synové a jedna dcera - Luigi, Ignazio a Ludovica, převzali rodinný byznys. Luigi Maramottije CEO společnosti Max Mara.

Po smrti Achilla Maramottiho byla v souladu s jeho závětí zpřístupněna veřejnosti rozsáhlá sbírka významných děl současného umění z Evropy a USA.

Značky, které patří pod Max Maru

Jádrem společnosti je značka Max Mara nabízející luxusní dámské ready-to-wear oblečení. Další značky, které pod ní patří jsou Sportmax, Sportmax Code, Weekend Max Mara, Marella, Pennyblack, iBlues, MAX & Co. a Marina Rinaldi.

MAX & Co. nabízí značkové a velmi kvalitní oblečení pro mladé, které je k dostání například na Zalandu. Značka Marina Rinaldi byla pojmenována po babičce Achilla Maramottiho.

Mohlo by vás zajímat