KlokArt, móda pomáhá ohroženým dětem

Nákupem kvalitní, designové a udržitelné módy v charitativním obchodě KlokArt, podpoříte děti ohrožené domácím násilím, zanedbáváním, zneužíváním nebo týráním. Přispějete na odbornou péči a pomoc, kterou nutně potřebují.

Veškerý zisk z prodeje jde na podporu dětem, které se ze závažných důvodů dostaly do Klokánků. Z každého zakoupeného kusu jde vždy aspoň 50 % prodejní ceny Fondu ohrožených dětí (FOD), který Klokánky provozuje. V eshopu Klokart pořídíte originální trička, mikiny s kapucí i bez kapuce, tašky, batohy, deštníky nebo dětské kresby.

Kontakt

Fond ohrožených dětí

 • Číslo účtu veřejné sbírky: 3055103/0300
 • Adresa: Na Poříčí 1038/6, 110 00 Praha 1

Projekt KlokArt

Co můžete v KlokArtu nakupovat

Podmořský svět od Martina

 • Obrázek Podmořský svět formátu A3, který nakreslil Martin, 6 let.
 • Cena 390 Kč.

FOD-klokart-obrazek-ditete

Obrázek šestiletého Martina. Zdroj: Eshop.fod.cz

Pokud jde o výrobu, Klokart lpí na udržitelnosti, vysoké kvalitě použitých materiálů, ekologii, pohodlí a perfektních střizích. Nejčastěji k dalšímu zpracování používá výrobky udržitelné bio značky Stanley Stella, která si vedle kvality zakládá na tom, aby její módní produkty byly odolné a přesto z měkkého materiálu. Opravdu žádná fast fashion.

Stanley Stella a tím pádem i Klokart používá organickou bavlnu a recyklovaný polyester, které vydrží dlouhou dobu. Látky splňují přísná kritéria a mají všechny potřebné certifikáty.

Chrlící drak od Mikuláše

 • Obrázek Chrlící drak formátu A3, který nakreslil Mikuláš, 11 let.
 • Cena 390 Kč.

Chrlici-drak-Mikulas-11-let-FOD

Obrázek jedenáctiletého Mikuláše. Zdroj: Eshop.fod.cz

Klokart funguje díky dobré vůli obchodních partnerů a známým osobnostem, které s FOD spolupracují. Všichni poskytují své služby bez nároku na honorář. Dodavatelé a výrobci se zřekli marží, aby maximum peněz zbylo na pomoc ohroženým dětem.

Osobnosti jako je fotografka Alžběta Jungrová, sestry Geislerovy, herečka Vlastina Svátková, umělec Pasta Oner, herec Lukáš Hejlík nebo ilustrátor Richard Svitalský pro Klokart navrhují originální motivy a ochotně projekt propagují, aby pomohli dětem v nouzi.

Aňa, Ester a Lela, sestry Geislerovy a motiv Loďka s dětmi

Aňa, Ester a Lela spojily své tvořivé síly a navrhly pro KlokArt loďku. Sestry zvolily motiv lodě jako symbol záchrany, naděje, pohybu a změny, která v sobě současně nese i prvek opuštěnosti a zmítaní se na vlnách. S motivem od sester Geislerových si můžete koupit mikinu s kapucí za 1.050 až 1550 Kč, tričko za 490 Kč, Batoh za 890 nebo deštník za 400 Kč.

sestry-geislerovy-pro-klokart

Dámská bavlněná mikina s aplikací Loďka s dětmi, kterou pro Klokart navrhly sestry Geislerovy. Zdroj: Eshop.fod.cz

Pasta Oner a motiv Worry Ends When Faith Begins

Pasta Oner, vlastním jménem Zdeněk Řanda, je český malíř, tvůrce graffiti a mural art. Osobitým způsobem reflektuje a ironizuje současnou popkulturu. Jeho motivy Yes, I´m Changing a Worry Ends When Faith Begins vystihuje dnešní složitou situaci. Vybrány byly motivy dva. Jeden symbolizuje čas velkých změn a druhý naději na lepší zítřky.

 • Materiál: 100% organická česaná bavlna
 • Cena: 300 Kč

pasta-oner-damske-tricko

Dámské bavlněné tričko Worry Ends When Faith Begins. Zdroj: Eshop.fod.cz

Lukáš Hejlík a charitativní merch Gastromapa

Lukáš Hejlík je český divadelní a filmový herec, autor projektu scénického čtení Listování a projektu Gastromapa Lukáše Hejlíka. Když jezdil po Česku s projektem scénického čtení, často se někde potřeboval dobře najíst. To ho přivedlo k práci na vlastní gastromapě a psaní blogu o restauracích, bistrech, kavárnách, které navštívil. Fanoušci ho opakovaně prosili o merch GMLH, který nakonec přivedl k životu v rámci projektu Klokart.

 • Materiál: 85% organická česaná bavlna a 15% recyklovaný polyester
 • Cena: 1.450 Kč

Lukas-Hejlik-unisex-mikina-Gastromapa

Lukáš Hejlík pózuje v mikině s logem GMLH. Zdroj: Eshop.fod.cz

Richard Svitalský a motiv Návrat do budoucnosti

Návrat do budoucnosti s motivem hodinek Casio vytvořil pro Klokart kreslíř komiksů a ilustrátor Richard Svitalský. Zavzpomínal si při tom na kultovní trilogii Návrat do budoucnosti (Back to the future) a hodinky Casio, jež na zápěstí nosil Marty McFly (Michael J. Fox). Na tričku se po boku digitálních Casio CA-50 objevuje i americký supersport DMC DeLorean, který ve filmu posloužil jako stroj času.

 • Materiál: 85% organická česaná bavlna a 15% recyklovaný polyester
 • Cena 1.690 Kč

navrat-do-budoucnosti-unisex-mikina

Mikina z bio bavlny s aplikací Návrat do budoucnosti. Zdroj: Eshop.fod.cz

Rudolf Havlík a motiv Dobrý den!

Spisovatel, scénárista, režisér a vášnivý cestovatel Rudolf Havlík navrhl pro Klokart motiv s optimistickým názvem Dobrý den!

Mohlo by vás zajímat: Nové trendy v pomoci ohroženým dětem. Vhodným způsobem musíme zapojit všechny.

Vlastina Svátková a prostor pro duši

Vlastina Svátková je slovenská herečka a spisovatelka, žijící v Praze od roku 2002. Věnuje se i psaní. Píše fejetony do časopisů, na své sociální sítě. Motiv pro klokánek kopíruje název její knihy Prostor pro duši, které se prodalo 20.000 výtisků.

 • Vyšitý nápis Prostor pro duši
 • Materiál: 85% organická česaná bavlna, 15% recyklovaný polyester
 • Cena: 1.550 Kč

vlastina-svatkova-mikina-prostor-pro-dusi

Mimořádně komfortní mikina s vyšitým nápisem Prostor pro duši. Zdroj: Eshop.fod.cz

Léna Brauner & I’m Cyber a motiv můry

"Hlavní myšlenkou bylo, že máme pracovat spolu, tudíž jsme se propojily v jednu okřídlenou můru, která by měla dětem přinášet krásné sny," řekly Klokartu výtvarnice Léna Brauner a djka IM Cyber.

Andrea Růžičková (Kerestešová) a motiv Světlo ze světla

Herečka Andrea Růžičková, rozená Kerestešová, má k dětem blízko, sama má dvě a na vysoké škole vystudovala učitelství pro 1. stupeň. Pro KlokArt navrhla slunce z nápisu "Světlo ze světla".

 • Vyšitý nápis: Světlo ze světla
 • Materiál: 85% organická česaná bavlna, 15% recyklovaný polyester
 • Cena: 990 Kč

andrea-ruzickova-tricko-svetlo-ze-svetla

Bavlněné tričko a čepice s vyšitým nápisem Světlo ze světla. Podle návrhu herečky Andrei Růžičkové. Zdroj: Eshop.fod.cz

Alžběta Jungrová a motiv Only What You Feel Is Real

Oceňovaná fotografka Alžběta Jungrová se také rozhodla pomáhat dětem v nouzi, protože to vnímá jako velmi potřebné a důležité. Každá zkušenost a každé setkání je podle ní jiné, každé nás ovlivní a zasáhne trochu jinak. Proto Only What You Feel Is Real.

 • Materiál: 100% organická bavlna
 • Cena: 400 Kč

alzbeta-jungrova-damske-tricko

Tričko s vyšitým nápisem Only What You Feel Is Real, který navrhla fotografka Alžběta Jungrová. Zdroj: Eshop.fod.cz

Aby si dokázal vybrat každý, jsou v eshopu vždy levnější i dražší alternativy zboží. Vlastnosti jednotlivých produktů jsou na charitativní obchod nebývale dobře popsány: střihy, textilní materiály a velikosti.

Mohlo by vás zajímat