Kave Footwear, české udržitelné tenisky

Kave Footwear Evy Klabalové jsou unikátní české tenisky vyráběné lokálně ve Zlíně na Baťových strojích z první poloviny minulého století. Produkty Kave Footwear jsou ekologické a spadají do kategorie udržitelné módy, takže můžete nakupovat bez morální kocoviny. I když jsou z konvenční a ne organické bavlny.

Plátěné tenisky Kave Footwear mají podrážku z recyklovaného kaučuku. Na výrobu tenisek se dál používá odpad, kávová sedlina, nebo jiné ochozené boty. O českou značku je zájem i v zahraničí, Eva Klabalová jedná i s americkými firmami. Chce vyrábět obuv inteligentního a funkčního designu udržitelným způsobem.

Tenisky Kave Footwear ze spolupráce s tatérem Ondrashem. Zdroj: Kavefootwear.com

Na Kave Footwear je skvělé to, že v rámci limitovaných edicí spolupracuje s významnými českými umělci. Boty už dávali dohromady s tatérem Ondrashem, ilustrátorkou Eliškou Podzimkovou.

Tenisky Kave Footwear High Top 55/2/16 Podej ruku by Eliška Podzimková

Tak takto vypadá výsledek spolupráce s talentovanou ilustrátorkou Eliškou Podzimkovou, která vystudovala Filmovou akademii Miroslava Ondříčka, obor Animovaná tvorba.

Eliška v 16 letech onemocněla rakovinou a rozhodla pomoci ostatním dětem a jejich rodičům tím, že vytvoří animovaný seriál PLEŠOUNI. Je o dětech, které si léčbou prochází taky. Společně pomáhají zodpovědět různé otázky, které se týkají léčby a nádorového onemocnění. Například: „Proč mi padají vlasy?“

Cena tenisek je poměrně vysoká, zaplatíte za ně 3.850 Kč, ale 10% z každého prodaného páru věnuje Kave Footwear onkologicky nemocným dětem. Bylo jich vyrobeno 100 párů.

Tenisky Kave Footwear Low Top 55/ 1/12 Newspaper by Ondrash. Zdroj: Kavefootwear.com

Tenisky Kave Footwear Low Top 55/ 1/12 Newspaper s designem o tatéra Ondrashe

Každá bota je originál. Tenisky mají vyjímatelnou vnitřní stélku a podporou klenby. Vzhledem k použité technologii recyklace a lisování se umístění barev na podešvi liší na levé a pravé botě.

Svršek bot je ze 100% bavlny a podešev ze 100% recyklovaného kaučuku a kávové sedliny. Podešve se mohou lišit o těch na fotce. Může na nich být více bílé nebo černé. Díky tomu, žádná teniska není stejná a každá je originálem.

Tenisky Kave Footwear Low Top 55/ 1/12 Newspaper by Ondrash. Zdroj: Kavefootwear.com

Tenisky Kave Footwear Low Top 55/1/19 Capuccino

Každá bota je originál. Bylo jich vyrobeno 110 párů. Koupíte je v eshopu značky za 2.250 Kč. Svršek bot je ze 100% bavlny a podešev ze 100% recyklovaného kaučuku a kávové sedliny. Podešve mohou vypadat jinak než ty na fotce.

Tenisky Kave Footwear Low Top 55/1/19 Capuccino. Zdroj: Kavefootwear.com

Květované tenisky Kave Footwear Low Top Flower Coffee

Koupíte je v eshopu značky za 2.250 Kč. Svršek bot je ze 100% bavlny a podešev ze 100% recyklovaného kaučuku a kávové sedliny.

Tenisky Kave Footwear Low Top 55/1/19 Capuccino. Zdroj: Kavefootwear.com

Mohlo by vás zajímat