Hvězdný bazar

Hvězdný bazar je charitativní second hand a tréninkové pracoviště pro vozíčkáře po poranění míchy, provozuje ho Česká asociace paraplegiků. V Hvězdném bazaru pracuje 13 osob, z toho je 8 vozíčkářů a 2 osoby s jiným hendikepem.

Hvězdný bazar má dvě kamenné prodejny v Praze a také eshop. Nakupovat můžete na adresách Jungmannova 3 v centru Prahy kousek od tramvajové zastávky Vodičkova a v ulici Sokolovská 449/128 v Karlíně přímo u tramvajové zastávky Urxova. Obě pobočky mají otevřeno každý všední den od 10 do 19 hodin a v sobotu od 10 do 14 hodin.

hvezdny-bazar-jungmanova

Interiér hvězdného bazaru v Jungmanově ulici v Praze.

Obchody nabízejí udržitelnou a lokální módu, prodlužují životní cyklus oblečení, ale hlavní myšlenkou je integrace a podpora vozíčkářů, kteří se vlivem nemoci nebo nešťastné náhody ocitli na invalidním vozíku.

Lidé po poranění míchy zůstávají dlouho doma, uzavírají se do sebe a ztrácí sociální kontakty. Nečinnost, ztráta pracovních návyků a snížené sebevědomí způsobují potíže při hledání nového pracovního uplatnění. Objevují se deprese, úzkosti a bez pomoci nás, co na vozíku nejsme to zkrátka nejde.

Oblečení do bazaru věnují jak obyčejní lidé, tak i herci, zpěváci, moderátoři a influenceři. Sbírky oblečení jim posílají také firmy. Seženete tu oblečení, boty, kabelky nebo šperky z druhé ruky a vedle toho také široký sortiment lokálních designových výrobků z chráněných dílen od českých malovýrobců.

hvezdny-bazar-jungmanova-2

Interiér hvězdného bazaru v Jungmanově ulici v Praze.

Hvězdný bazar podporuje řada známých osobností. Jsou to Ester Janečková, Radek Banga, Klára Cibulková, Věra Jourová, Vanda Hybnerová, Monika Absolonová, Michaela Dolinová, Michaela Nosková, Ivan Bartoš, Václav Marhoul, Jana Koubková, Erika Stárková, Michal David, Anna Polívková, Martha Issová, Lucie Vondráčková, David Koller, Michal Horáček, David Černý, Karel Schwarzenberg, Matěj Homola, Jiří Macháček nebo Michal Malátný.

Mohlo by vás zajímat