Supermodelka a mega influencerka Kendall Jenner

23. 4. 2023 12:19, Noemi Chomski

Kendall Jenner má na instagramu neuvěřitelných 277 milionů sledujících. Známá se stala díky oblíbené reality show Keeping Up with the Kardashians", ve které vystupovala celá její rodina.

Později se soustředila na svou modelingovou kariéru. Stala se tváří mnoha značek a objevila se na přehlídkách největších módních návrhářů po celém světě.

Kendall Jenner je americká supermodelka, herečka a influencerka. Narodila se v roce 1995 v Los Angeles v Kalifornii. Její rodiče jsou Kris Jenner a Bruce Jenner, nyní Caitlyn Jenner. Má sestru Kylie Jenner a 8 nevlastních sourozenců, mezi které patří i Kim Kardashian.

Kendall Jenner vyrůstala v Calabasas, luxusním předměstí západně od Los Angeles. Navštěvovala Sierra Canyon School. Později přešla na domácí vzdělávání, aby se mohla věnovat modelingu. Školu absolvovala v roce 2014 a v témže roce si koupila byt se dvěma ložnicemi v Los Angeles za 1,4 milionu dolarů.

Inside Kendall Jenner’s Cozy L.A. Hideaway - Architectural Digest

Video prohlídka domova Kendal Jenner v Los Angeles posbírala na YouTube během dvou let 26 milionů shlédnutí. Modelka osobně dohlížela na redesign prostoru. Pracovala s designéry Kathleen a Tommy Clements.

"Toto je první domov, který jsem vytvořila po svém a je to skutečný odraz toho, kdo jsem a co mám ráda." říká Kendall Jenner.

V roce 2007 se Kendal Jenner spolu se svými rodiči a sourozenci Kylie, Kourtney, Kim, Khloé a Robem začala objevovat v seriálu Keeping Up with the Kardashians, který zachycuje osobní a profesní životy členů jejich rodiny.

kendall-jenner-na-blond

Kendall Jenner vzácně jako blondýna. Zdroj: Instagram.com

Značky se kterými Kendall Jenner spolupracuje

Kendall Jenner pracuje pro řadu velkých značek v odvětví módy. Mezi ně patří například:

Kendall Jenner se už objevila na přehlídkách snad všech vlivných módních návrhářů a high-end značek. Její modelingová kariéra je velmi úspěšná.

kendall-jenner-jimmy-choo

Kendall Jenner v reklamě propagující sneakers značky Jimmy Choo. Zdroj: Instagram.com

Reality show Keeping Up with the Kardashians

Reality show Keeping Up with the Kardashians byl jakýsi seriál sledující soukromý život rodiny Kardashianů. V reality show vystupovala Kris Jenner, matka Kendall, její sestry Kourtney, Kim, Khloe a Kylie. a jejího bývalého manžela Caitlyn Jennera (dříve Bruce Jenner). Seriál se poprvé objevil na obrazovkách v roce 2007 a běžel po dobu 14 sezón a 20 speciálních epizod. Ve sledovanosti se tato reality show stala velmi populární a během let se stala jednou z nejúspěšnějších reality show v historii televizního vysílání.

kendall-jenner-instagram

Tato fotka Kendall Jenner získala na Instagramu víc než šest milionů To se mi líbí. Zdroj: Instagram.com

V show se diváci setkávají s rodinou Kardashians a sledují jejich každodenní životy, vztahy, rodinné krize, podnikání a také módní styl. Seriál se zaměřuje na to, jak rodina řeší různé problémy, které mohou nastat v běžném životě, ale také ukazuje jejich úspěchy a slávu.

V průběhu let show umožnila rodině Kardashians vybudovat podnikatelské impérium a stala se klíčovým faktorem pro rozvoj kariéry všech členů. Reality show byla ukončena po 14 sezónách v roce 2021.

kendall-jenner-s-dobrmanem

Kendall Jenner na vycházce se svým dobrmanem Pyrem. Zdroj: Instagram.com

Rodina Kendall Jenner

Před začátkem reality show Keeping Up with the Kardashians měla rodina Kardashians již nějaké zkušenosti s veřejným životem a podnikáním.

Kris Jenner, matka rodiny, byla bývalou modelkou a měla své vlastní podnikání jako manažerka svých dětí.

Otec Kendalle bývalý olympijský vítěz v desetiboji Bruce Jenner. V roce 2015 se přihlásil k trans gender komunitě a dnes je z něj žena, Caitlyn Jenner.

kim-kardashian-instagram

Kim Kardashian je nevlastní sestra Kendall Jenner. Zdroj: Instagram.com

Kim Kardashian, nejstarší dceru Kris Jenner a nevlastní sestru Kendall, veřejnost nejprve znala jako kamarádku a stylistku Paris Hilton. Objevovala se také v menších rolích v televizních seriálech.

Dnes má Kim Kardashian na Instagramu neuvěřitelných 346 milionů sledujícíh. U jednotlivých příspěvků má ale mnohem méně lajků a komentářů než její mladší sestra Kendal.

Kourtney Kardashian pracovala jako asistentka v obchodním domě a později pomáhala s budováním rodinného podniku, kde se věnovala návrhování a prodeji módního zboží.

Khloé Kardashian pracovala v obchodě s oblečením a později spolupracovala s Kourtney na rodinném podniku.

kendall-jenner-miu-miu-ss-23

Kendall Jenner představuje kolekci SS 23 značky MIU MIU. Zdroj: Instagram.com

Kendall a Kylie Jennerovi byly ještě velmi mladé, když show začala, ale Kendall se již začala věnovat modelingové kariéře a Kylie se později stala úspěšnou podnikatelkou, zejména v oblasti kosmetiky.

Před reality show měli tedy členové rodiny Kardashians různé zkušenosti a úspěchy v oblasti podnikání, módy a zábavy, které jim pomohly postavit se na výsluní.

Podpora neziskového sektoru

Ano, Kendall Jenner se věnuje i charitativní činnosti. Například se podílí na charitativních aktivitách organizace "Make-A-Wish Foundation", která pomáhá plnit přání dětem s vážnými onemocněními. Také se zapojila do kampaně "World Ocean Day" v roce 2019, která má za cíl zvýšit povědomí o problémech, kterým čelí oceány.

V roce 2020 se také zapojila do projektu "A Common Thread", který podporuje módní průmysl během pandemie COVID-19.

kendall-jenner-blue-eye-shadow-is-back

Kendall Jenner sdílela tuto fotku s komentářem ... And just like that blue eye shadow is back ... Dostala 5,2 milionů lajků. Zdroj: Instagram.com

Kendall aktivně podporuje kampaň Black Lives Matter, která usiluje o zlepšení podmínek pro afroamerickou komunitu a bojuje proti rasismu. V roce 2020 vyzvala své fanoušky, aby se zapojili do této kampaně a podpořili afroamerickou komunitu.

Dále podporuje organizace, které se zaměřují na ochranu zvířat, jako například Best Friends Animal Society a Animal Hope and Wellness Foundation.

Kendall Jenner tedy myslí i na charitu a nebojí se využít svého vlivu k podpoře dobrých věcí a zlepšení okolního světa.

Kendall Jenner má ráda psi a koně

Kendall Jenner je známá tím, že ráda jezdí na koni. V roce 2017 se dokonce zúčastnila soutěže Longines Masters of Los Angeles, kde na koni skákala přes překážky.

Kendall se s koněm ráda ukazuje na sociálních sítích a při několika příležitostech se s koněm zúčastnila různých událostí a vystoupení. Koně jsou pro ní relax a únik od hektického životního stylu.

kendall-jenner-s-konem

Kendall Jenner s milovaným koněm. Zdroj: Instagram.com

Kendall Jenner má několik psů, kteří jsou pro ni velmi důležití. Mezi její psy patří například dobrman jménem Pyro, kterého si pořídila v roce 2018.

Vedle něj má několik čivav a také lagotto romagnola, který se jmenuje Six. Kendall se snaží svoje psy co nejvíce opečovávat a vycházet s nimi, kdykoliv má volný čas.

Mohlo by vás zajímat