Supermodelka Bella Hadid

Bella Hadid je americká supermodelka a mediální osobnost. Narodila se 9. října 1996 ve Washingtonu, DC, vyrostla v v Santa Barbaře a v Beverly Hills v Kalifornii. Její rodina je známá úspěchem ve světě módy.

Její matka i o rok starší sestra Gigi jsou populární modelky. Bella Hadid se poprvé objevila na módní scéně v roce 2014 a od té doby se stala jednou z nejžádanějších modelek na světě.

Na Instagramu má úctyhodných 57,4 milionů sledujících. Její příspěvky mají v průměru 1,1 milionu lajků a 2.300 komentářů. Míra zapojení fanoušků pak je 1,69 %. Na sítích publikuje obsah, který se převážně týká modelingu.

V roce 2019 ji vědci zvolili za nejkrásnější ženu světa. Za prvenství podle nich vděčí téměř dokonale symetrickému obličeji, který ve srovnání s ostatními známými kráskami nejlépe obstál v hodnocení na základě tzv. Zlatého řezu.

V roce 2022 britská mutace časopisu GQ prohlásila Bellu Hadid za nejstylovější ženu světa. Porota módních redaktorů ji vybrala proto, že dokáže vynést téměř každý módní trend. Konkrétně na ně udělala dojem její schopnost začlenit do šatníku i pánské oblečení. Chválili jí také odkazy na módu 90. let.

bella-a-hadid-instagram-2

Tento příspěvek supermodelky Belly Hadid získal na Instagramu 1,2 milionů lajků. Zdroj: Instagram.com

Začátky kariéry Belly Hadid

Ve 14 letech si nechala udělat plastiku nosu, magazínu Vogue později řekla, že lituje, že si nenechala nos, který měla po svých předcích. Nos si nechala upravit v době, kdy byla na vzestupu etnické rinoplastika. Rozhovor podnítil veřejnou debatu na téma idoly ženské krásy a kosmetických operacích zaměřených na teenagery.

Plastických operací a kosmetických vylepšení má za sebou pravděpodobně víc. Stačí se podívat na její starší fotky a porovnat je s aktuálním zevnějškem. Nejspíš má za sebou lifting čela a obočí, které zvýraznily oči a pozvedly vnější koutky očí, zvýraznění rtů a lícních kostí kyselinou hyaluronovou, mírné zmenšení brady a modelaci spodních kontur obličeje.

Modelingovou kariéru začala Bella Hadid ve věku 16 let. V srpnu 2014 podepsala smlouvu s agenturou IMG Models a následující měsíc debutovala na New York Fashion Week. V roce 2017 překonala Hadid rekord Doutzen Kroes v počtu přebalů časopisu Vogue September za jeden rok tím, že se objevila v pěti mezinárodních edicích (Čína, Španělsko, Brazílie, Austrálie a Arábie).

bella-a-hadid-instagram

Tato fotka Tea Party supermodelky Belly Hadid získala na Instagramu 1,6 milionů lajků. Zdroj: Instagram.com

V roce 2022 se Bella Hadid stala vítězkou Fashion Awards 2022 a dostala se na titulní stránky novin z celého světa. Týden před tím byla v záři reflektorů také, když jí módní značka Coperni nastříkala na nahé tělo sprej, který se proměnil v šaty.

Rodiče a sourozenci Belly Hadid

Její otec, Mohamed Hadid, je palestinsko-jordánského původu. Jako realitní magnát vždy vydělával dostatek peněz. Matka, Yolanda Hadid, se za svobodna jmenovala van den Herik a je bývalá holandská modelka.

Bella Hadid tvrdí, že pochází z Dahera Al Omera, prince z Nazareta a galilejského šejka, dkazuje při tom na rodokmen svého otce.

Bella má starší sestru Gigi Hadid a mladšího bratra Anwara, oba se také věnují modellingu. Má také dvě starší nevlastní sestry z otcovy strany.

bella-a-gigi-hadid-smaminkou

Fotka s maminkou a sestrou lámala rekordy, na Instagramu 1,6 milionů lajků. Zdroj: Instagram.com

Jako teenager závodila v jezdectví a snila o tom, že bude jednou soutěžit na Letních olympijských hrách. V roce 2012 jí byla spolu s matkou a bratrem diagnostikována chronická lymská borelióza.

Po absolvování Malibu High School v roce 2014 se Hadid přestěhovala do New Yorku, aby studovala fotografii na Parsons School of Design. Přerušila studium, aby se mohla soustředit na svou kariéru modelky, ale chtěla by se do školy vrátit, jakmile skončí s modelingem. Bella Hadid projevuje zájem také o herectví.

Kariéra modelky

Modelingová kariéra Belly Hadid začala, když jí bylo šestnáct let, s komerčním projektem pro značku Flynn Skye. Objevila se také v modelingových projektech, jako je Lesa Amoore The Swan Settings. Předváděla také kolekci podzim/zima 2013 Hanny Hayes a pracovala na kampani pro Chrome Hearts, rodinnou značku jejího nejlepšího přítele, Jesse Jo Starka.

V letech 2014 až 2015 se dostala na vrchol, 21. srpna 2014 podepsala smlouvu s IMG Models. V září se objevila na New York Fashion Week, když se vydala pro Desigual. V prosinci se Hadid poprvé objevila na titulní straně v Jalouse Magazine a byla uvedena 27. den adventního kalendáře Love Magazine.

bella-a-hadid-miumiu-day-instagram

Fotka, kterou Bella Hadid pořídila na MIU MIU Day v roce 2022. Zdroj: Instagram.com

V únoru 2015 si Hadid předváděla Bella Hadid kolekci podzim/zima 2015 Toma Forda. V dubnu se objevila ve dvou vydáních Carine Roitfeld's CR Fashion Book – „Body By Bella“ a Fantasy Campaigns. V květnu šla na 22. galavečer kina proti AIDS na amfAR.

Na jaře se objevila v kampani pro Botkier Bags. V srpnu si zahrála v kampani Victoria's Secret Pink Holiday po boku modelek Rachel Hilbert a Devon Windsor. Na podzim se objevila v kampani pro Boghossian Jewelry.

Koncem roku 2015, na New York Fashion Week, předváděla modely pro Diane von Fürstenberg, Tommy Hilfigera, Marca Jacobse a sezonu uzavřela přehlídkou pro Jeremyho Scotta. Na Milánském týdnu módy předváděla modely Philippa Pleina, Moschino, Missoni a Bottega Veneta. Na Pařížském týdnu módy pak vynesla modely Balmain.

V prosinci 2015 debutovala na Chanelu a poprvé se vydala do Métiers d'Art v Římě.

bella-a-hadid-balenciaga-demna-instagram

Fotka z přehlídky pro Balenciagu. Zdroj: Instagram.com

V listopadu 2015 se objevila na obálce Seventeen. Hrála také v kampani Topshop's Holiday spolu s osmi modelkami a znovu se objevila 14. a 15. den adventního kalendáře Love Magazine's Love. Ona a její sestra Gigi se objevily v kampani Balmain's Fall 2015 a v reklamní kampani na podzim 2015 pro Ralph Lauren Denim & Supply.

Během roku 2018 natočila úvodníky pro několik časopisů, včetně Vogue Australia, Vogue Girl Japan, Harper's Bazaar, GQ, W Magazine, Town and Country, Pop Magazine, Glamour Magazine a Elle. Objevila se také na obálkách Unconditional Magazine, Gray Magazine.

V současnosti je vidět na každé důležité módní přehlídce během týdnů módy v New Yorku, Miláně a Paříži.

Mohlo by vás zajímat