Marine Serre, mladá a úspěšná

Talent a uznání odborníků pomohli Marine Serre udělat díru do světa už ve 26 letech. Dosavadní kolekce drobné francouzské návrhářky přijímala kritika s nadšením.

Sama o své módě říká, že přináší zcela nové pojetí, je experimentální, nezávislá, ekofuturistická a hledí do budoucnosti. Šaty šije ze starých pánských svetrů nebo ložního prádla. Džínové bundy jsou ze starých vyhozených džínů, mikiny z retro hedvábných kravat.

Ukázka z kolekce Mare Noire

Modely Marine Serre z kolekce Mare Noire. Černá kombinéza aka kalhoty s laclem a velkými kapsami a dlouhý černý kožený kabát.

Tvrdě a nesmlouvavě vypadají modelky v černých modelech Marine Serre z kolekce Mare Noire. Zdroj: Marineserre.com

Vítězství v prestižní LVHM Prize

V kolekcích Marine Serre najdete mix klasických francouzských couture střihů, sportovního oblečení, moderních a recyklovaných materiálů. Když v roce 2017 vyhrála LVMH Prize, získala slušný finanční obnos na další rozvoj značky a mimořádnou publicitu, protože o ní psaly o lifestylové magazíny po celém světě, včetně Vogue.

Model z kolekce Radical Call for Love,  Marine Serre představila v rámci soutěže LVHM Prize, kterou vyhrála. Netradiční kombinace oblečení vypadá jako celek dokonale.

Model z kolekce Radical Call for Love, Marine Serre představila v rámci soutěže LVHM Prize, kterou vyhrála. Netradiční kombinace oblečení vypadá jako celek dokonale. Zdroj: Marineserre.com

Její kolekce Radical Call for Love, která získala hlavní cenu v klání LVMH Prize. V porotě byl i Karl Lagerfeld nebo Pheobe Philo, přitahoval je atletický a futuristický styl, ladné tvary na Second Skin kombinézách s potiskem půlměsíce.

Ovlivněná babičkou a profesionálním sportem

Marine Serre se narodila v malé vesnici Corrèze ve Francii. Hrála závodně tenis a na střední škole plánovala kariéru tenistky. Po tom, co se nedostala do výběru na Roland Garros v roce 2004, začala se víc věnovat módě a navštěvovala speciální vizuální uměleckou školu. Částečně to bylo díky babičce, sběratelce cenných vintage kousků, která měla v Paříži butik s oblečením z druhé ruky.

Babička Marinu Serre motivovala ke studiu na akademii La Cambre Mode(s) Belgian Fashion Design, kterou dokončila s vyznamenáním v roce 2016, chtěla tu během studia renovovat oblečení z její velké sbírky vintage módy.

Ukázka z kolekce Mare Noire

Šaty z kolekce Mare Noire skvěle kombinují vzory a mají ladné tvary. Nechybí motiv půlměcíce.

Šaty z kolekce Mare Noire skvěle kombinují vzory a mají ladné tvary. Nechybí motiv půlměcíce. Zdroj: Marineserre.com

Marine Serre v minulosti pracovala pod vedením návrhářky Sarah Burton u Alexandra McQueena, návrháře Matthieu Blazy u Maison Margiela a Raf Simonse u Diora. Byla také na roční stáži pro začínající návrháře u značky Balenciaga, kde pracovala po boku Demna Gvasalii, zakladatele značky Vetements. Zároveň připravovala první kolekce pro svou vlastní značku.

Šaty z kolekce Mare Noire skvěle kombinují vzory a mají ladné tvary.

Šaty z kolekce Mare Noire skvěle kombinují vzory a mají ladné tvary. Zdroj: Marineserre.com

Harmonické kombinace materiálů a stylů

Od svého oficiálního debutu, přehlídky dámského oblečení na podzim a zimu 2018, představila Marine Serre v rámci Pařížského týdnu módy další čtyři kolekce, některé jsou více tech a jejich součástí byly i masky proti znečištění ovzduší. První pánskou kolekci představila v roce 2019, její součástí jsou třeba hedvábné pánské mikiny z recyklovaných materiálů.

Její módní linie oscilují mezi ready-to-wear, couture a sportovním oblečením. Návrhářka zůstává věrná sportovnímu stylu v podobě legín, body a kombinéz s motivem půlměsíce, které těsně obepínají tělo. Sportovní oblečení kombinuje s hedvábím, nadýchanými sukněmi a vlněnými kabáty.

Fotky z přehlídky kolekce Hardcore Couture.

Fotky z přehlídky kolekce Hardcore Couture. Zdroj: Marineserre.com

Modely Marine Serre můžete nakupovat na prestižních adresách

Značka Marine Serre má pět různých linií

  • Borderline je linie spodního prádla
  • White Line představuje klasické modely Marine Serre
  • Gold Line představuje víc experimentální sezónní kolekce značky
  • Red Line nabízí oblečení made-to-measure a couture, zkrátka modely na červený koberec
  • Green Line je linie oblečení z recyklovaných textilních materiálů, modely ušité ze starých džínů, kravat, svetrů nebo povlečení

Ukázka kreativy z kampaně propagující White Line.

Ukázka skutečně povedené kreativy z kampaně podporující řadu White Line. Zdroj: Marineserre.com

Červená průsvitná pláštěnka z kolekce Manic Soul Machine

Transparentní červená pláštěnka vypadá přes body Second Skin s logem půlměsíce skvěle. Modelu z období před Covidem nechybí rouška, kterou pařížanka Marine Serre mínila jako protismogovou.

Červená průsvitná pláštěnka z kolekce Manic Soul Machine.

Průsvitná červená pláštěnka vypadá přes elastický oděv Second Skin s logem půlměsíce skvěle. Model je z kolekce Manic Soul Machine. Zdroj: Marineserre.com

Černobílý kostkovaný dvouřadý kabát

Dvouřadý vlněný kabát nabízí značka v režimu made-to-measure, ušijí vám ho podle střihu na obrázku na míru.

Dvouřadý, černobílý vlněný kabát od Marini Serre je k dispozici jako made-to-measure..

Dvouřadý, černobílý vlněný kabát od Marini Serre je k dispozici jako made-to-measure. Materiál: 100% vlna. Materiál podšívka: 100% cupro. Zdroj: Marineserre.com