Hodinky s designem, za který se nebudete stydět

22. 4. 2021 9:24, Noemi Chomski

Vybrali jsme dámské a unisex hodinky s krásným čistým designem. Ve výběru jsou kousky za pár tisíc i za desítky tisíc korun. Zaujaly nás hodinky značek Junghans, Junkers, Boccia Titanium nebo Bering. Úspěch tu slaví hlavně minimalistické designy hodinek ovlivněné uměleckou školou Bauhaus.

Dámské hodinky Junghans Max Bill Damen

Minimalistické dámské hodinky Junghans Max Bill Damen mají dokonalý design ovlivněný estetikou hnutí Bauhaus. Medová barva ciferníku skvěle ladí s pouzdrem ze stříbrné ušlechtilé oceli a bílým řemínkem. 🤍

Designové hodinky Max Bill Damen seženete v obchodě Helveti.cz za 12.140 Kč..

junghans-max-bill-damen-hodinky-helveti

Dámské hodinky Junghans Max Bill Damen. Zdroj: Helveti.cz

Rozměry hodinek Junghans Max Bill Damen

 • Průměr pouzdra: 32,7 mm
 • Šířka pásku: 17 mm

Hodinky Junghans Max Bill Damen po druhé

Dámské hodinky Junghans Max Bill Damen tentokrát bílý ciferník se stříbrnými detaily v ocelovém pouzdře zlaté barvy a hladkým šedým koženým řemínkem. Cena hodinek, které získaly v roce 2018 prestižní cenu Red Dot za design, je 15.800 Kč. Tyto hodinky s krásný čistým designem Junghans Max Bill Damen koupíte v eshopu Helveti.cz.

junghans-max-bill-damen-047-7853

Dámské hodinky Junghans Max Bill Damen. Zdroj: Helveti.cz

Design hodinek pro Junghans navrhl slavný švýcarský architekt, sochař a designér Max Bill už v roce 1961. Jejich podoba zůstala od té doby téměř nezměněna. I současná řada pánských a dámských hodinek Junghans Max Bill se vyrábí podle jeho původních návrhů. Ostatně byl to Max Bill, kdo říkal, že čas plyne, ale dobrý design zůstává.“

Hodinky Junghans Max Bill Damen po třetí

Dámské hodinky Junghans Max Bill Damen tentokrát s černým ciferníkem a šedým řemínkem z texturovaného materiálu. Cena tohoto modelu je 12.140 Kč.

junghans-max-bill-damske-hodinky-helveti

Dámské hodinky Junghans Max Bill Damen. Zdroj: Helveti.cz

Rozměry hodinek Junghans Max Bill Damen

 • Průměr pouzdra: 32,7 mm
 • Šířka pásku: 17 mm

Dámské hodinky Junkers Bauhaus Lady

Junkers 6075-1 z modelové řady Bauhaus Lady jsou hodinky pro znalkyně a dámy s vytříbeným vkusem. Eshop Helveti.cz je má v akci, tento krásný designový kousek tu pořídíte za 5.832 Kč.

Hodinky mají přehledný a dokonale jednoduchý ciferník ve zlaté barvě a sklíčko z hesalitu. Dámské hodinky Junkers 6075-1 z modelové řady Bauhaus Lady koupíte v eshopu Helveti.cz za 5.832 Kč..

junkers-bauhaus-lady-helveti

Jednoduché dámské hodinky Junkers 6075-1 Bauhaus Lady. Zdroj: Helveti.cz

Rozměry hodinek Junkers Bauhaus Lady

 • Průměr pouzdra: 35 mm
 • Šířka pásku: 18 mm

Zlaté hodinky Junghans Max Bill Chronoscope 100 Jahre Bauhaus

Limitovaná edice o 100 kusech hodinek spatřila světlo světa v roce 2019. Vznikla na počest výročí 100 let od založení umělecké školy Bauhaus v německém Výmaru.

zlate-hodinky-junghans-max-bill-chronoscope-100-let-bauhaus

Zlaté hodinky Junghans Max Bill Chronoscope 100 Jahre Bauhaus. Zdroj: Helveti.cz

Hodinky Junghans Max Bill Chronoscope 100 Jahre Bauhaus koupíte v eshopu Helveti.cz za 222.600 Kč. Na dýnku hodinek je budova Bauhausu v Dessau a její slavné červené dveře. Do okenních tabulek budovy je nápaditě zasazen průhled na hodinový strojek. Motiv červené najdete také na číslici ukazatele data hodinek.

junghans-max-bill-chronoscope-100-let-bauhaus

Dýnko zlatých hodinek Junghans Max Bill Chronoscope 100 Jahre Bauhaus. Zdroj: Helveti.cz

Pouzdro o průměru 40 milimetrů je vyrobeno z 18ti karátového bílého zlata a hodí se i na dámskou ruku. Výrobce uvádí voděodolnost 3 ATM, hodinky tedy zvládnou běžný kontakt s vodou, jako je mytí rukou nebo déšť.

bauhaus-dessau-instagram-fotka

Slavné červené dveře budovy Bauhausu v Dessau. Foto: Instragram Bauhaus Dessau

Unisex hodinky Iron Annie Bauhaus 2142-2

Značka Iron Annie je nejmladší dcerou výrobce hodinek POINTtec, patří pod něj také značky Junkers a Zeppelin, jeho dvě starší dcery. Německý výrobce hodinek a Bauhaus patří k sobě už 60 let, proto také nejmladší brand výrobce musí mít svou Bauhaus řadu. Hodinky Iron Annie Bauhaus 2142-2 koupíte v eshopu Helveti.cz za akční cenu 5.571 Kč.

iron-annie-2142-2-hodinky-helveti

Designové unisex hodinky Iron Annie Bauhaus 2142-2 za 5.571 Kč. Zdroj: Helveti.cz

Dámské hodinky Bering Classic Pebble

Bering Classic Pebble se safírovým sklíčkem koupíte v eshopu Helveti.cz za 5.530 Kč. Dámské hodinky Bering Classic mají elegantní vzhled, který pro značku Bering navrhli designéři Lars Holme Larsen a Jens Martin Skibsteddal společně s architektem Bjarkem Ingelsem.

bering-classic-black-hodinky-helveti-1

Černé dámské hodinky Bering Classic Pebble s pouzdrem v barvě růžového zlata za 5.530 Kč. Zdroj: Helveti.cz

Za 5.530 Kč získáte minimalistické náramkové hodinky s krásným čistý designem, safírovým sklíčkem, kvalitním japonským hodinovým strojkem Miyota. Vybírat můžete z několika zdařilých barevných provedení.

bering-classic-pebble-hodinky-helveti

Dámské hodinky Bering Classic Pebble v červené barvě se zlatým pouzdrem. Zdroj: Helveti.cz

Rozměry hodinek Bering Classic Pebble

 • Průměr pouzdra: 34 mm
 • Šířka pásku: 16 mm

Unisex hodinky Junghans Meister Chronoscope

Unisex hodinky Max Bill Chronoscope disponují švýcarským mechanickým strojkem J880.2 s automoatickým nátahem. Rezerva chodu činí až 48 hodin. Z hodinářských funkcí strojek nabízí stopky, ukazatel data a ukazatel dne v týdnu.

Hodinky Max Bill Chronoscope koupíte v eshopu Helveti.cz za 54.320 Kč. Hodinky jsou chráněny konvexním safírovým sklíčkem odolným vůči poškrábání. Sklíčko má antireflexní úpravu zajišťující čitelnost i za ostrého světla.

junghans-meister-chronoscopehodinky-helveti-2

Unisex hodinky Junghans Meister Chronoscope za 54.320 Kč. Zdroj: Helveti.cz
 • Průměr pouzdra: 40,7 mm
 • Šířka pásku: 21 mm

Skvěle vypadá i varianta hodinek Junghans Meister Chronoscope s černým ciferníkem.

junghans-meister-chronoscopehodinky-helveti

Unisex hodinky Junghans Meister Chronoscope. Zdroj: Helveti.cz

Unisex hodinky Boccia Titanium 3641-02

Unisex hodinky Boccia Titanium 3641-02 mají titanové pouzdro a safírové sklíčko. Hodinky zaujmou jednoduchým designem pouzdra buď v modré, nebo zelené barvě. Boccia Titanium 3641-02 koupíte v eshopu Helveti.cz za 3.990 Kč..

 • Průměr pouzdra: 40 mm
 • Šířka pásku: 20 mm

boccia-titanium-hodinky-helveti-1

Hodinky s modrým nebo zeleným ciferníkem Boccia Titanium 3641-02. Zdroj: Helveti.cz

Boccia Titanium řadí většina prodejců do kategorie pánské hodinky, ale jak zelená, tak modrá varianta, bude vypadat skvěle i na dámském zápěstí. I když dáma k zelenému ciferníku zvolí špíš matně červený nebo růžový řemínek, k modrému zas bílý nebo béžový.

Unisex hodinky Junghans Max Bill Edition

Německé hodinky s úchvatným designem Junghans Max Bill Edition Set 2020 koupíte v eshopu Helveti.cz za 83.860 Kč. Číselník hodinek je inspirován jednoduchostí uměleckého stylu Bauhaus. Design hodinek byl pro Junghans navrhnut švýcarským architektem, sochařem a designérem Maxem Billem v 60. letech minulého století a od té doby zůstává prakticky nezměněn.

Hodinky mají bílý kožený řemínek, který dokonale ladí s ocelovým pouzdrem s černou PVD úpravou, součástí setu je i černý kožený řemínek.

junghans-max-bill-edition-hodinky-helveti

Hodinky s modrým nebo zeleným ciferníkem Boccia Titanium 3641-02. Zdroj: Helveti.cz

Mohlo by vás zajímat